На Тернопільщині підсвітили стіни та вежі замку XIV століття

На Тернопільщині підсвітили стіни та вежі замку XIV століття

Фото
Укрінформ
Систему освітлення Кременецького замку, що на Тернопільщині, облаштували на горі Бона, де із XIV ст. розташована фортифікаційна споруда.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив заступник міського голови Кременця Микола Матвіюк.

«Замок у нашому місті – одна із туристичних «родзинок» волинської частини Тернопільщини. Сюди мало не кожного дня приїжджають групи та окремі туристи, роблять тут селфі, колективні фото. Не раз чули від них, що добре було б освітити замок у вечірній час, адже ця локація, збудована ще за часів волинського князя Любарта, теж би приваблювала туристів в таку пору доби. Отож, за 316 тис. грн й реалізували цей проєкт», – розповів Матвіюк.

За його словами, на замовлення Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, якому підпорядкований замок на горі Бона, виготовили кошторисно-технічну документацію.

Спочатку передбачалося, що освітлення із необхідними комунікаціями та встановленням прожекторів облаштують до кінця року. Однак погодні умови та майстри – будівельники й електрики – прискорили цей процес.

Читайте також: Тернопілля: перетворити мальовничі руїни на «туристичну Мекку»

Як повідомляв Укрінформ, у межах програми збереження культурної спадщини Кременця тут планують освітити низку архітектурних пам’яток – туристичних локацій. Крім замка, це – збудований в стилі пізнього ренесансу Францисканський монастир XVII століття, Миколаївський собор, Єзуїтський колегіум, Богоявленський монастир, будинки «Близнята» кінця XVIII ст.

Кременецький замок – одна із небагатьох оборонних споруд, які у 1241 і 1255 роках вистояли перед навалою Золотої Орди на галицько-волинські землі. Опинившись наприкінці XIV століття в під владою Великого князя литовського Вітовта, замок у Кременці розбудовують. Згодом відновлений Кременецький замок із прилеглими до нього селами король Сигізмунд І подарував своїй дружині Боні Сфорца, на честь якої названа замкова гора. Протягом кількох століть ніхто не міг здобути кам’яну твердиню у Кременці. Тільки восени 1648 року це вдалося козакам Максима Кривоноса. Нині туристи, гості міста піднімаються на Бону, аби серед замкових мурів насолодитися прекрасним у будь-яку пору року краєвидом Кременця та його околиць.

Фото: Володимир Крутевич

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-