На Трахтемирівському півострові з’являться новий турмаршрут і краєзнавчий музей

На Трахтемирівському півострові з’являться новий турмаршрут і краєзнавчий музей

Укрінформ
У Державному історико-культурному заповіднику «Трахтемирів» туристи незабаром зможуть пройтися новим маршрутом через серце Канівських гір та відвідати краєзнавчий музей у селі Бучак.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сторінці заповідника у Фейсбуці.

«Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів» продовжує роботу з прокладання туристичного маршруту та створення краєзнавчого музею в Бучаку. Планований туристичний маршрут матиме назву «Трахтемирівська лýка – серце Канівських гір», оскільки проходитиме між селами Григорівка та Бучак на Трахтемирівському півострові, який є центральною частиною Канівських гір. Лýкою в українській мові називають дугоподібний вигин ріки чи берега», – йдеться в дописі.

Зазначається, що головним об’єктом уваги для туристів є незвичний ландшафт цієї місцевості. «Канівські гори відомі в геологічній науці як Канівські дислокації і вирізняються унікальною геологічною будовою, яка демонструє нам диво трансформацій земної поверхні. Ці невисокі гори щільною сіткою вкриває розгалужена яружно-балкова мережа. Туристичний маршрут представляє найбільш характерні природні екосистеми цієї місцевості – він поєднує лісову та лучну ділянки вздовж Дніпра, де вченими зафіксовано 15 червонокнижних видів флори та фауни. Тут пролягла південна межа природних грабово-дубових лісів. Половина маршруту проходить через лісовий масив Бучацька дача, друга половина – через лучну прибережну ділянку, яка подекуди включає старий фруктовий сад. Загалом це надзвичайно мальовнича місцевість», – додали в заповіднику.

Читайте також: Дістатися туристичних «магнітів» Буковини мандрівникам допоможуть спеціальні дорожні знаки

Вздовж маршруту розташовано 19 археологічних пам’яток, що входять до складу Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів». Це поселення та городища переважно скіфської, зарубинецької, давньоруської та пізньосередньовічної епох. На початку маршруту в селі Бучак розташовано збережений вітряк (1946 рік), там же найближчим часом має з’явитися Бучацький краєзнавчий музей. На маршруті зустрічаються кілька джерел з питною водою, а також гідрологічна пам’ятка Рожена криниця. Крім того, у Бучаку на маршруті є братська могила загиблих під час Другої світової війни воїнів, а перед Григорівкою на постаменті встановлено танк Т-34 у пам’ять про форсування Дніпра – туди вестиме відгалуження маршруту.

Читайте також: Науковці створюють 3D-модель Трахтемирівського півострова

Також повідомляється, що маршрут розрахований на туристів без підготовки, його буде відповідно промарковано: заповідник планує встановити інформаційні схеми, вказівні та інші знаки.

Фото: Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів»

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-