На Закарпатті  відбудеться фестиваль ковалів «Гамора»

На Закарпатті відбудеться фестиваль ковалів «Гамора»

Укрінформ
На Закарпатті 26-27 червня відбудеться фестиваль ковальського мистецтва на легендарній водяній кузні "Гамора".

Про це передає Укрінформ із посиланням на сторінку події у Фейсбуці

Упродовж двох днів обіцяють традиційне свято ковальського мистецтва, а також майстер-класи із гончарства, різьбярства та лозоплетіння.

Крім того, на 26 червня анонсували пісенно-поетичний захід "Лицар Карпат на Гаморі" та зліт бардів біля Боржавської ватри.

Також уперше в межах фестивалю народного та ковальського мистецтва "Гамора" проведуть гірський забіг зі штучними та природними перешкодами по місцевості на дистанції 10 кілометрів для дорослих та 1 кілометр для дітей.

Початок забігу 26 червня о 13.00, на нього потрібно попередньо зареєструватися

Читайте також: У Житомирі пройде урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста»

Як повідомляв Укрінформ, кузня Гамора – єдина в Україні та Європі діюча водяна кузня. Розташована на річці Лисичанка в селі Лисичово колишнього Іршавського, тепер Мукачівського району Закарпаття. Об'єкт запущений в 60-х роках 18 століття і відтоді не припиняв працювати. Кузня працює і тепер – два ковалі кують тут робочий сільськогосподарський реманент для місцевих селян.  

Фестиваль «Гамора» на кузні проводиться один раз на рік в останні вихідні червня, заснований 1987 року як творче змагання ковалів та демонстрація професійних здібностей. У допандемійні часи фестиваль на Гаморі збирав до 10 тисяч гостей та туристів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-