Львівщиною до 30-річчя Незалежності України прокладають «Королівський шлях»

Львівщиною до 30-річчя Незалежності України прокладають «Королівський шлях»

Укрінформ
На Львівщині до 30-ї річниці Незалежності України розробляють новий унікальний туристичний маршрут «Королівський шлях».

Як передає Укрінформ, про це повідомили в Львівській обласній раді

Зазначається, що під егідою облради відкриють новий туристичний маршрут «Королівський шлях», який з'єднає важливі історичні місця та проведе до Лаврова, де, за переказами, похований Король Данило.

За словами директора комунального закладу «Історико-краєзнавчий музей», голови Громадської спілки «Західноукраїнська спілка музеїв» Ігоря Тимця, цей маршрут присвятять 30-й річниці Незалежності України.

«Ми маємо пам'ятки в Комарно, палац у Великому Любіні, палац Балів у селі Тулиголове та родинний маєток Фредрів, розташований у селі Вишня. На основі цих та інших об'єктів ми сформуємо унікальний маршрут», – пояснив директор.

Він також звернувся до комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської облради з ініціативою передати на баланс історико-краєзнавчого музею комплекс будівель палацу Балів, що у селі Тулиголове, який стане частиною нового туристичного шляху. Колектив музею готовий поступово відновлювати палац, організувати роботи з впорядкування території.

Читайте також: Туристичні локації Хмельниччини планують популяризувати через кіно

«Королівський шлях» стане поштовхом для розвитку туризму в регіоні, сприятиме популяризації забутих пам'яток архітектури XVI-XIX століть. Проєкт є стратегічним для краю, оскільки зможе активізувати міські та сільські громади, стимулювати зайнятість та наповнити бюджети від туристичної діяльності та надання супровідних сервісів, пов'язаних із туризмом», – йдеться у зверненні від адміністрації музею.

Комісія обласної ради одноголосно підтримала пропозицію створення такого маршруту та передання комплексу в селі Тулиголове на баланс музею.

Голова комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської облради Іван Щурко підкреслив, що це важливий об'єкт спадщини, який вдасться зберегти та популяризувати.

Читайте також: Гостям першого фестивалю «Воргол» запропонують екстремальну екскурсію

«На території комплексу – великий парк, автентичні будівлі. Вони зараз перебувають на балансі Центру легеневого здоров’я. Лікарня приміщення не використовує і не має коштів на його охорону. Якщо впродовж цього року не знайти ефективного господаря, то процес руйнації стане незворотним», – заявив Щурко. Водночас він додав, що музей зможе забезпечити охорону, обслуговування споруд, облагородити території. Крім того, декілька будівель комплексу в гарному стані й там уже можна планувати експозицію.

«Без сумніву, цей палац стане яскравим об'єктом нового маршруту», – запевнив голова комісії.

Палац Балів у селі Тулиголове на Львівщині збудований у 1898-1899 роках за проєктом львівського архітектора Владислава Галицького у стилі французького неоренесансу. На початку ХІХ століття маєтком володів рід Оссолінських. До 2017 року в приміщеннях палацового комплексу діяв протитуберкульозний диспансер. Палац не внесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та не має офіційного статусу пам'ятки архітектури.

Фото: kray.org.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-