Локації онлайн-прогулянки володіннями князів Острозьких нанесли на мапу

Локації онлайн-прогулянки володіннями князів Острозьких нанесли на мапу

Укрінформ
В Острозі на Рівненщині за підтримки Українського культурного фонду розробили інтерактивну мапу володінь князів Острозьких для віртуальних подорожей.

Про це передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Рівненської облдержадміністрації.  

«В Острозі реалізували проєкт «Віртуальний музей спадщини князів Острозьких». За підтримки Українського культурного фонду громадська організація «Братство імені князів Острозьких» створила інтерактивну карту. Це перша спроба об’єднати інформацію про надбання князів у форматі онлайн-платформи», – йдеться у повідомленні.

Так, перший етап проєкту передбачав створення вебресурсу та наповнення його матеріалами. Далі за допомогою сучасних технологій, зокрема, методу фотограмметрії, було оцифровано понад 20 автентичних експонатів XIV-XVII ст. Для створення однієї 3D-моделі зроблено від 400 до 1500 високоточних фотографій.

Окрім цього, було відзнято 5 відео віртуальної реальності, які занурюють глядача в атмосферу міста й розповідають про історію та діяльність роду Острозьких.

А вже цьогоріч для доповнення віртуального музею вдалося створити інтерактивну карту володінь князів Острозьких. Розробники переконані, що вона стане ефективним та цікавим засобом для онлайн-мандрівки найцікавішими містами п’яти країн світу – України, Польщі, Білорусії, Литви та Словаччини, які колись належали княжому роду та до цього часу зберігають своє історичне надбання.

Здійснити віртуальну прогулянку за допомогою мапи можна за посиланням

В ОДА зауважили, що мапа стане в пригоді шанувальникам мандрівок, які через карантинні обмеження не можуть активно подорожувати.

Загалом завдяки інтерактивній карті можна віртуально побувати в 15 містах, що входили до Острозького князівства, та спланувати майбутню реальну мандрівку.

За словами засновниць проєкту Анастасії Драчук та Олесі Гощук, спадщина князів Острозьких займає вагоме місце в українській історії та культурі. Перемога в битві під Оршею, заснування Острозької академії, видання Острозької Біблії та інші вагомі здобутки прославили княжий рід на весь світ, а легенди про їхні безмірні багатства та сімейні історії вражають й досі.

Читайте також: На Рівненщині прокладають новий екомаршрут

Як повідомляв Укрінформ, пандемія спонукала туристичну галузь Рівненської області переформуватися, шукаючи нові шляхи цифрового перевтілення.

Серед основних напрацювань – ребрендинг «Рівненщини туристичної», який містить оновлений тематичний сайт, запуск туристичних гідів та екскурсій, а також оцифрування понад 100 культурних та туристичних об’єктів.

Обласне управління культури і туризму стало єдиним українським партнером міжнародного проєкту в межах програми ЄС «Горизонт 2020» серед 17 партнерів із 10 країн. Грантовий бюджет для Рівненщини становить 51 тис. євро. Це проєкт соціальних новацій та технологій для сталого зростання через розвиток культурного туризму, який створить синергію між туристичними об’єктами.

Фото: Рівненська ОДА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-