На Закарпатті проклали маршрут найзахіднішими туристичними точками України

На Закарпатті проклали маршрут найзахіднішими туристичними точками України

Укрінформ
На Закарпатті створили маршрут найзахіднішими туристичними точками України в межах проєкту “Пізнай Ужанську долину”. Туристам пропонують відвідати найстаріший будинок Ужгорода, ферму сірих угорських корів та музей червоної паприки.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили розробники маршруту з ГО “Щасливі діти”.

За їхніми словами, план подорожі розробив історик та екскурсовод Павло Худіш. Це — мультикультурний маршрут Ужанською долиною, де століттями проживали і досі поруч з українцями мешкають угорці, словаки, чехи, євреї, роми та інші. Таке тісне й водночас дружнє сусідство залишило по собі яскравий слід як у культурі, так і побуті місцевих жителів.

Як зазначає Павло Худіш, маршрут буде зручним як автомандрівка, адже йдеться про локації, віддалені одна від іншої. Звісно, можна подорожувати ним й на велосипеді.

Розробник звертає увагу, що стартувати можна з будь-якої точки маршруту, залежно від того, де перебуває подорожувальник.

“Раджу звернути увагу на реформатський храм кінця XVIII століття у селі Соловка, що неподалік від Чопа. Збудований у 1793 році храм добре зберігся. Варто звернути увагу на ферму угорських сірих корів, що розташована між селами Мала та Велика Добронь. Угорці вважають цю породу найдавнішою м’ясною породою в Європі, вона визначається особливою сірою мастю та довгими рогами, які у дорослих биків сягають метра. Також цікавим буде кордон посеред вулиці у селі Малі Селменці. Це — доволі сумна та подекуди трагічна історія, коли одного дня 1945 року село розділили практично навпіл між Радянським Союзом та Чехословаччиною. Чому сумна? Тому що багато родин, родичів та сусідів залишилися по різні боки кордону. Пізніше села стали належати Україні та Словаччині, однак родичам, щоб побачитися, потрібно було долати по 70-80 км, щоб перейти кордон в Ужгороді”, – зазначив Худіш.

За його словами, загалом у маршруті ще багато цікавого. Це і музей паприки у селі Велика Добронь, і садибний будинок графа Дєндєші на ужгородській Радванці, й Ужгородське лісництво та унікальний рокарій, і цікава історія прикордонного словацького села Гута, і єврейське минуле Перечина.

Як розповів Худіш, на маршруті розробники виділили яскраві гастролокації. Культові закарпатські корчми з локальною кухнею “Деца у нотаря” та “Підкова”, перше на Закарпатті соціальне підприємство Mercy Farm, сироварня “Перечинська мануфактура” тощо.

Читайте також: Хмельниччина пропонує туристичний маршрут вихідного дня

Зазначається, що автівкою можна проїхати весь шлях упродовж одного дня, а можна не поспішаючи розбити подорож на два дні – кому як зручніше. Також розробники наголошують на тому, що маршрут універсальний та підійде як для сімейного відпочинку з дітьми, так і молодіжного.

У межах проєкту “Пізнай Ужанську долину” маршрут буде залитий для безкоштовного використання на платформі міжнародного туристичного додатку izi.travel.

Також інформацію візуалізують і зберуть у комплект листівок “Пізнай Ужанську долину”.

Як повідомляється, проєкт “Пізнай Ужанську долину” впроваджує громадська організація “Щасливі діти“ за підтримки Українського культурного фонду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-