На Хмельниччині туристів хочуть пустити в підземелля ХVIII століття

На Хмельниччині туристів хочуть пустити в підземелля ХVIII століття

Укрінформ
У Полонному, що на Хмельниччині, планують продовжити розпочате влітку дослідження підземної споруди, зведеної в ХVIII столітті, й музеєфікувати її.

Про це заявила начальник відділу культури та туризму Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Тетяна Ярославська, повідомляє ye.ua

"Споруда збереглася дуже добре. Тут зовсім небагато обвалів, які не важко відреставрувати. Цеглу, що випадала зі склепінь, ми зберегли, тож будемо намагатися повністю відтворити автентичний вигляд цієї споруди. Вона обов’язково стане туристичним об’єктом міста. Також зараз готуємо документи, щоб внести підземну галерею до переліку об’єктів культурної спадщини", - зазначила Ярославська.

За висновками науковців, найімовірніше, споруда використовувалася як підвальний склад для провіанту. Її почали досліджувати в серпні в межах літньої польової археологічної школи. Реалізація цього проекту – результат перемоги громади в конкурсі "Малі міста — великі враження" Міністерства культури України.

Читайте також: Вулична виставка у Львові пропонує “мандрівку” до давньоруського городища

Досліджуючи підземну споруду, археологи зробили чимало цікавих відкриттів. А повністю розчистити галерейні об’єкти планують вже до кінця року.

"Довелося добряче попрацювати. Підземелля були дуже замулені. Тут археологи та волонтери розчистили дві галереї, поєднані між собою. Одну – протяжністю 15 метрів, іншу – 8 метрів. Наразі в одному з так званих "рукавів" дійшли до замурованого місця. Колись, в свій час, люди облаштували частину підземелля під погріб, перемурувавши споруду, яка тягнеться вглиб. Щоб з’ясувати, куди далі веде споруда, потрібно руйнувати ці погреби. Поки ми такого наміру не маємо. Наразі будемо досліджувати інший "рукав", який, сподіваємося, дасть можливість відкрити й облаштувати вхід до підземелля. Тут величезний завал, тож робота потребує чималих зусиль", - зауважила Тетяна Ярославська.

За її словами, археологи, запрошені досліджувати підземелля в межах літньої польової археологічної школи, вже виконали свою частину роботи. Але місто, маючи бажання довести дослідження підземель до логічного кінця, хоче знову запросити цих фахівців. Для цього з міського бюджету планують виділити кошти.

Фото: kultura.polonne.km.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-