Інший Шацьк та новий історико-культурний центр: як Волинь вабитиме туристів

Інший Шацьк та новий історико-культурний центр: як Волинь вабитиме туристів

Укрінформ
У Волинській області туризм вважають однією з найперспективніших галузей для розвитку економіки краю. Щоб привабити туристів, тут наразі ведеться робота над розвитком відповідної інфраструктури, реставрацією пам’яток, облаштуванням території біля них.

Про це повідомляє прес-служба Волинської облдержадміністрації.

"Волинська область володіє значними туристично-рекреаційними ресурсами, які використовуються не в повній мірі. Саме тому розвиток туризму є пріоритетним напрямом соціально-економічного та культурного розвитку. Аби привабити туриста, як внутрішнього, так іноземного, в області працюють над розвитком туристичної інфраструктури, реставрацією культурних та історичних пам’яток, облаштуванням території біля них", - йдеться в повідомленні.

Чудовим прикладом, за інформацією ОДА, є реалізація проекту каналізування району Шацьких озер, що вартує майже 6,5 млн євро. Крім цього, до початку сезону відпочинку запустять новий облаштований центральний пляж та реконструйовану набережну в селі Світязь.

"Цьогоріч до сезону відпочинку ми уже запускаємо зовсім інший Шацьк. Навіть із туристичним збором. Хочемо навчити місцеві громади заробляти кошти, у хорошому розумінні цього слова. А не чекати доки дасть держава. І ми успішно до цього йдемо", - вважає очільник області Олександр Савченко.

До слова, туристичний збір за 2018-й рік у Щацькому районі становить 155 тис. 700 грн. За даними Шацького НПП та ДФС у Волинській області, як порівняти з 2017 роком, туристичний збір у Шацькому районі зріс і продовжує зростати.

Крім того, сприятиме розвитку туризму автомобільна дорога Шацьк - Ратне, що дозволить збільшити трафік між районами. Автошлях, що сполучає Шацький, Старовижівський та Ратнівський райони, є одним із важливих туристичних маршрутів до курортної перлини Волині – Шацьких озер. Ремонт дороги розпочнуть уже цього року, адже нещодавно уряд розпорядженням від 06.02.2019 р. № 130-р затвердив перелік об’єктів та обсягів бюджетних коштів на реконструкцію, капітальний та поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення у 2019 році. До цього переліку потрапив напрям "Шацьк – Ратне" із передбаченим фінансуванням на 2019 рік 75 млн грн. Загалом вартість робіт становить 399 млн 649 тис. грн.

Також у планах – створення історико-культурного центру в Олиці та реконструкція музею Лесі Українки в Колодяжному в межах відзначення 150-річчя від дня народження відомої волинянки.

Зокрема, для реалізації проекту в Олиці в області підготували програму на чотири роки для відродження історико-архітектурної  спадщини в селищі. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми – 1 млрд 147,055 млн грн. Стратегічний документ регламентує, яким чином та звідки залучатимуть фінанси, аби населений пункт перетворився на туристичну "Мекку".

Читайте також: ТІЦ, аудіогід, QR-коди та велорикші: що готує Чернігів для туристів

Якщо волинські депутати затвердять проект зазначеного документу під час чергової сесії, далі облдержадміністрація подаватиме його до Кабміну та Президента України, щоб також залучити кошти державного бюджету.

"Волинь – унікальна! І це необхідно продемонструвати кожному! У цьому році, як ніколи, чекаємо на прийняття програми розвитку туризму на сесії обласної ради. Ми вирішили і суспільство підтримало, зокрема на Раді регіонального розвитку, те, що нам не потрібні, умовно, металургійні заводи, а, все-таки, агровиробництво і розвиток туризму", - переконаний Олександр Савченко.

Інфографіка: Волинська ОДА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-