На Кіровоградщині з'явиться музей ґудзиків

На Кіровоградщині з'явиться музей ґудзиків

Укрінформ
У місті Олександрія, що в Кіровоградській області, місцеві художники найближчим часом планують відкрити на території галереї незвичайний музей – "Ґудзики".

Про це повідомила в своєму блозі українська журналістка Наталя Луценко. 

Засновниця галереї Vashart gallery Ірина Кваша розповіла, що в основу експозиції увійдуть ґудзики, які були виявлені 2015 року. Саме тоді місцеві художники взялися за відновлення старовинної будівлі, де сьогодні розміщується галерея. У ній до 1970 року діяла ґудзикова фабрика.

"Перш ніж туди переїхати, ми розгребли сміттєві завали, а серед них знайшли кілька тисяч ґудзиків. Тоді ж вирішили відібрати їх від сміття, просіяти і промити. Так і зробили. А потім виявили, що з 1934 по 1970 рік у цьому приміщенні працювала ґудзикова фабрика. Але сам будинок введено в експлуатацію ще до революції. Коли саме, достеменно невідомо, тому що документи не збереглися", – повідомила Кваша.

Читайте також: У Кропивницькому створять інформаційний центр для туристів

Вона додала, що саме завдяки старим ґудзикам вдалося зберегти художню галерею. У 2016 році художники ініціювали акцію "Купи ґудзик – врятуй будівлю!".

"З них виготовляли спеціальні листівки, які розходилися по 50 грн. Вони подорожували по Україні та світу. Ми відправляли їх і до Британії, і в США. Потім у мене з’явилася ідея створити музей "Ґудзики". Такі сьогодні надзвичайно популярні в Німеччині, Ізраїлі, Японії... Два роки тому я оголосила збір експонатів в свою колекцію і люди потихеньку почали приносити. Тепер у нас є перші крихітні експонати часів царської Росії, післяреволюційного періоду, Другої світової. Крім того, городяни передавали нам і рідкісні монети. Старі датовані 1732 роком", – зазначила засновниця галереї.

Передати ґудзики до майбутньої експозиції можна і зараз.

Під музей "Ґудзики" в художній галереї виділена окрема кімната. Для маленьких експонатів встановлено спеціальний стенд. Однак художники планують розширювати експозицію, тому закликають місцевих жителів і меценатів посприяти реалізації проекту.

Фото: lutsenkonataliia.blogspot.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-