Рада оголосила Куяльницький лиман курортом державного значення

Рада оголосила Куяльницький лиман курортом державного значення

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила закон "Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення".

За відповідне рішення проголосував 231 народний депутат за мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цей законопроект стосується унікальних територій на Одещині, біля Куяльницького лиману. Фактично це українське Мертве море, яке ми можемо втратити, якщо терміново не надамо цим землям статус курорту державного значення... Цей законопроект не містить жодного політичного підтексту – ми маємо об'єднатися навколо наших цілющих територій, якими на сьогодні ми не користуємося, і які є "золотою жилою", яка може приносити кошти не лише Одеській області, а й для України загалом, зміцнювати наш імідж як туристичної країни. Зараз ця територія більше нагадує чи то смітник, чи то будівельний майданчик – там відбувається стихійна забудова, тому жоден інвестор не хоче вкладати в цю територію кошти", – пояснила секретар Комітету ВР з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту Анна Романова, презентуючи законопроект №8502 у парламенті.

Читайте також: На Арабатській Стрілці вирішили отримати офіційний статус курорту

Водночас вона підкреслила, що завдяки цілющим властивостям цей курорт зможе стати здравницею, де лікуватимуться українські військові, які повернулись із зони проведення ООС. Закон сприятиме економному та раціональному використанню унікальних природних лікувальних ресурсів Куяльницького лиману і забезпеченню їхньої належної охорони з метою створення сприятливих умов для лікування, профілактики захворювань та відпочинку людей.

Водночас документом затверджуються межі округу й зон санітарної (гірничо-санітарної) охорони курорту Куяльник. Так, загальна довжина меж округу санітарної (гірничо-санітарної) охорони становить 359600 метрів.

Цей закон набуває чинності з дня його опублікування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-