На Арабатській Стрілці вирішили отримати офіційний статус курорту

На Арабатській Стрілці вирішили отримати офіційний статус курорту

Укрінформ
На приморській Арабатській Стрілці Генічеського району Херсонщини Щасливцевська сільська рада вирішила отримати для своєї території офіційний статус курорту місцевого значення. Наразі розпочато дослідження місцевих лікувальних грязей та ропи.

Про це Щасливцевська сільрада повідомила на своєму сайті.

"Минулого тижня спеціалісти спеціалізованого геологічного підприємства НІЦГД "Тріас" (приватне підприємство "Науково-інженерний центр гідрогеоекологічних досліджень "Тріас" - ред.) відібрали зразки грязі та ропи з водойм на території Щасливцевської сільської ради для проведення дослідження їхнього фізико-хімічного складу. Як зазначили спеціалісти, основне завдання цього етапу досліджень – виявити та попередньо охарактеризувати якісні та кількісні параметри наявних лікувальних ресурсів. Це потрібно для кінцевої мети, якою (в межах Закону України "Про курорти") є надання території Щасливцевської сільської ради статусу курорту місцевого значення", - йдеться в повідомленні.

За інформацією директора підприємства НІЦГД "Тріас" Ігоря Соклакова, для дослідження відібрано проби грязьових відкладень та ропи з Генічеського озера, з обох частин Зяблівського озера, з присиваських озер на ділянці навпроти реабілітаційної клініки (в районі штучних солоних озер). Також будуть досліджені зразки мінеральних вод з термальних джерел та з інших джерел підземних вод (свердловин), що діють на території ради.

Читайте також: Туризм на Херсонщині має давати третину ВВП області – голова ОДА

"Ми багато ведемо розмов про лікувальні властивості грязі, ропи водойм Сиваша, та точних даних досі не маємо, тож вирішили це виправити. Вважаємо, це дасть поштовх для розвитку нашого курорту у бальнеологічному, грязьовому напрямку, адже багато відпочивальників приїжджають до нас саме за лікуванням та оздоровленням. Це також буде відправною точкою для інвесторів, адже ми будемо знати перспективні локації для організації спеціалізованого лікування через будівництво грязе- та водолікарень", - підкреслив Щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко.

Як зазначають в сільській раді, результати досліджень обіцяють надати до кінця 2018 року.

Наразі на Херсонщині офіційний статус курорту має лише територія міста Скадовськ. Восени 2011 року Скадовськ отримав статус курорту державного значення. Це місто разом із селом Красне та селищем міського типу Лазурне входять до Скадовської курортної зони. Розвиток Скадовська бачать на Херсонщині як всеукраїнської дитячої оздоровниці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-