Віртуальний музей борщівської сорочки створили на Тернопільщині

Віртуальний музей борщівської сорочки створили на Тернопільщині

Укрінформ
Усі елементи й давні секрети унікального різновиду вишиванки відтепер відкриває створений на Тернопільщині "Віртуальний музей борщівської сорочки".

Про це під час презентації проекту розповіла його координатор Наталія Волощук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Тривалий час ми відскaновували та оцифровували самобутні зрaзки борщівської бaвняної домоткaної чорно-вишитої сорочки, які надали нам окремі власники приватних колекцій, музеї, етногалереї. На створеному WEB-ресурсі користувачі не тільки зможуть детально ознайомитися з технікою та найкращими зразками борщівської сорочки, але й залишати свої коментарі, надсилати світлини, доповнювати базу даних етнографічних раритетів", – зазначила Волощук.

За її словами, в межах проекту розроблено науково-популярну брошуру-посібник щодо сайту в електронному і в друкованому виглядах, відзнято чотири відеоролики й документальний десятихвилинний фільм про борщівську сорочку.

Читайте також: Україна вишивана: від Дніпра до Латориці

Проект "Віртуальний простір борщівської сорочки" став переможцем конкурсу національних проектів від Українського культурного фонду. Партнери проекту – Тернопільська обласна рада, музей мистецтв Прикарпаття, Благодійний фонд родини Демкур, Інститут народознавства НАН України.

Борщівські вишиті сорочки – феноменальне явище, яке назавжди зберегло фрагменти трипільської культури. Це сорочки з використанням вибіленого домотканого полотна, переважно конопляного, чорної вовняної нитки. Вони мають простий крій та густий, щільний, переважно об’ємний  орнамент, домінуючим кольором в якому є чорний, інші кольори використовують лише для обрамлення контурів.

Етнографи вважають, що до сьогодні борщівська вишита сорочка залишилася в первозданному вигляді: починаючи з XV ст. майже не зазнала впливу інших, не зовсім автентичних течій у вишиванні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-