Майбутній заповідник

Майбутній заповідник "Амадока" на Херсонщині презентують у Швейцарії

Укрінформ
Проект створення в селі Червоний Маяк Бериславського району Херсонщини історико-культурного заповідника "Амадока" на місці одного з перших на території України державних утворень місцевого населення часів античної римської доби буде презентовано на європейському археологічному з'їзді в місті Лозанна (Швейцарія).

Про це поінформувала у виступі на засіданні колегії Херсонської облдержадміністрації директор Департаменту культури, туризму та курортів ОДА Світлана Думинська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Продовжується реалізовуватися проект створення археологічного заповідника "Амадока" на території села Червоний Маяк Бериславського району. Проект вже готовий і буде презентований на європейському археологічному з'їзді в Лозанні, Швейцарія", - розповіла Думинська.

Проте спершу, повідомила вона, проект презентуватимуть на першому Всеукраїнському археологічному з'їзді, який відбудеться в листопаді в місті Ніжин.

Читайте також: У Поліському заповіднику хочуть створити біосферний резерват

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині розпочали роботу над створенням у селі Червоний Маяк Бериславського району на археологічних пам'ятках національного значення історико-культурного заповідника під назвою "Амадока". Він включає в себе Червономаяцьке пізньоскіфське городище та Червономаяцький пізньоскіфський ґрунтовий могильник.

Пізньоскіфське городище, що розташовувалося на території нинішнього села Червоний Маяк, було центром Нижньодніпровського пізньоскіфського царства – державного утворення, створеного на півдні України не прийшлими античними греками, а місцевим населенням, яке проживало на цій території. Це римська доба, ІІ століття до нашої ери – ІІІ століття нашої ери. У городищі могли проживати до 5 тис. осіб. Поселення було укріплене потужною оборонною стіною.

Фото: shukach.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-