Вінниця на день знову стане столицею УНР

Вінниця на день знову стане столицею УНР

Укрінформ
У Вінниці в суботу, 13 жовтня, до Дня захисника України та з нагоди 100-річчя Української революції 1917-1921 років відбудеться ІІІ Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції "Вінниця – Столиця УНР".

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив директор КП "Центр історії Вінниці" Олександр Федоришен.

"Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції "Вінниця – Столиця УНР" до Дня захисника України будемо проводити втретє. Цьогоріч відзначаємо ще одну дату – 100-річчя Української Революції 1917-1921 років, тому буде ще більше цікавого: новий логотип, динамічний сюжет, змінена основна локація реконструкції. Головна ідея, яка у фестиваль закладається, – продемонструвати правонаступність і неперервність української міліарної традиції", – зауважив Федоришен.

За його словами, фестиваль відбудеться 13 жовтня і стане одним із яскравих заходів на завершення туристичного сезону у Вінниці. В програмі фесту – виставка військової техніки сучасних військових підрозділів та реконструйованих машин різних періодів минулого століття, зокрема, панцерник 20-х років ХХ ст.

Читайте також: На Рівненщині кататимуть на байдаку й дадуть постріляти з мушкета

Техніка експонуватимуться впродовж трьох годин на пл. Європейській. А потім о 13:00 візьме участь в урочистій ході захисників України, яка пройде центральною вулицею міста – Соборною. У марші візьмуть участь військовослужбовці різних підрозділів ЗСУ, нацгвардії тощо, а також військові реконструктори в одностроях часів Української революції.

Завершиться фестиваль відтворенням бою Армії УНР проти білогвардійських підрозділів у Центральному парку культури та відпочинку. Участь у цьому дійстві візьмуть реконструктори з Вінниці та ще десяти українських міст.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-