На реставрацію Вінницьких мурів виділено ще майже 1,4 мільйона гривень

На реставрацію Вінницьких мурів виділено ще майже 1,4 мільйона гривень

Укрінформ
Вінницька міська рада в п’ятницю, 28 вересня, виділила 1,38 млн гривень субвенції на реставрацію пам’ятки архітектури національного значення XVII століття "Башта та мури".

Про це повідомляє департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міськради. 

"У Вінниці триває реставрація пам’ятки архітектури національного значення "Башта та мури". Проводяться протиаварійні роботи, які необхідні для її збереження. Для продовження робіт сьогодні на сесії міської ради депутати проголосували за виділення субвенції з міського бюджету обласному – 1 млн 380 тис. грн", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що міськрада фінансує реставрацію Вінницьких мурів спільно з обласною радою. Потреба в додатковому транші з міськбюджету виникла  під час робіт, коли було уточнено фактичну глибину залягання фундаменту, який потребує більшого обсягу ремонтних робіт.

У березні 2017 року Вінницька міськрада вже виділяла кошти на реставрацію пам’ятки архітектури національного значення "Башта та мури". Кошти було спрямовано на протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи. За цей час було підсилено фундаменти під кутовою вежею, колишньою стайнею, мурами, стіни укріплено спеціальними конструкціями – контрфорсами, а також улаштовано мощення з боку вулиці. Наразі виконується монтаж покрівлі над колишньою стайнею та вежею, які входять до архітектурного комплексу "Мури".

Читайте також: У Вінниці відкрився єдиний в Україні музей моделей транспорту

Для довідки. Вінницькі "Мури" – комплекс оборонних і монастирських споруд XVII століття у Вінниці. Складався з будівель та стін єзуїтського монастиря, єзуїтського костелу, колегіуму та конвікту (гуртожитки), а також домініканського монастиря й домініканського костелу. Будівлі були оточені потужними кріпосними стінами з контрфорсами, бійницями і бойовими баштами. Мури спорудили в XVII столітті монахи-єзуїти. Це була головна оборонна споруда міста. Пізніше поруч прибудували домініканський монастир з костелом.

Фото: vmr.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-