На фестивалі в Чернігові билися українські й молдовські реконструктори

На фестивалі в Чернігові билися українські й молдовські реконструктори

Фото
2020
Укрінформ
У фестивалі середньовічної культури та історичного фехтування "Сіверські вікінги", що вихідними відбувся в Чернігові, силою та вправністю мірялися представники більш ніж 10 клубів історичної реконструкції з різних міст України та Молдови – загалом понад півсотні осіб.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив засновник і головний організатор фестивалю, народний депутат України Олег Купрієнко.

"До нас приїхало понад 50 учасників з більш ніж 10 клубів України і навіть Молдови. Є також 5 чи 6 бійців - членів нашої збірної, які брали участь у переможних для України змаганнях "Битва націй". Тобто, приїхали люди, які фанатично люблять свою історію і хочуть, щоб її не забували їхні діти й онуки, щоб знали, як воно колись було", - розповів Купрієнко.

Він зазначив, що фестиваль проводиться не для розваг, а, передусім, щоб закласти у підсвідомість молодих поколінь бажання перемагати своїх суперників, недругів і знищувати ворогів.

На фестивалі "Сіверські вікінги" в Чернігові билися українські й молдовські реконструктори

"Одним із найцікавіших експонатів на території фестивалю є карта Чернігівського князівства XI сторіччя, на якій чітко видно, що тоді воно простиралося аж до Мурома і займало більшу частину території нині Південної Росії. Отож, скільки б нам не розказували росіяни на чолі з Путіним хто звідки вийшов, є очевидні речі: то була Чернігово-Сіверська земля, то була Київська Русь (нині - Україна), то були наші землі й наші предки, які боролися, воювали і перемагали. І наші діти, наша юнь мають знати це і пам’ятати, щоб мати майбутнє", - наголосив Купрієнко.

Читайте також: “Белзька брама” зібрала на Львівщині фольклорні колективи трьох країн

Фестиваль "Сіверські вікінги" тривав два дні на мальовничому березі Десни за Чернігівським національним технологічним університетом. Лицарські бої відбувалися на добре облаштованому ристалищі в шести номінаціях: "2 на 2", "5 на 5", "12 на 12", "Щит-меч", "Баклер-меч" та "Професійний поєдинок".

"Учасники боїв - це не ряжені, вони - спортсмени. Адже змагання реконструкторів та історичних фехтувальників уже включені до переліку видів спорту. Там є чіткі вимоги і діють чіткі правила, за якими на ристалищі слідкують у нас аж 5 суддів (маршалів)", - прокоментував лицарські бої засновник фестивалю.

Окремий турнір було проведено для лучників. Переможців усіх змагань нагородили дипломами та грошовими преміями.

Читайте також: Фестиваль Sloboda: три сотні байкерів прибули під дощем до Харкова

Пізнавально-розважальна частина фесту складалася з різноманітних майстер-класів, виступів майстрів із виконання історичних та східних танців, розповідей чернігівських істориків про вікінгів та древніх германців, кінного шоу від козаків із "Соколиного хутора", фаєр-шоу, розваг для дітей, концерту популярного фолк-рок-гурту, нічного гітарника біля вогнища. Уперше тут охочих піднімали на повітряній кулі помилуватися згори Черніговом та краєвидами Придесення.

На території фестивалю працював ремісничий ярмарок. Майстри пропонували вироби з дерева, шкіри, металу, глини та інших натуральних матеріалів.

Перший фестиваль "Сіверські вікінги" відбувся у Чернігові влітку 2014 року. Він прийшов на зміну популярному серед реконструкторів фесту слов’яно-варязької культури "Коровель", який 13 років проводився поблизу села Шестовиця Чернігівського району - поряд з місцем найбільшої в Європі стоянки-городища вікінгів ІХ-ХІІ століть за межами Скандинавії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-