"Ла Скала" й ноти "Щедрика": Тульчин розфарбували до оперного фестивалю

Фото
Укрінформ
На Вінниччині в м. Тульчин в межах реалізації проекту "Леонтович арт-квартал" створили вісім барвистих муралів на мистецьку тематику.

Так тут готуються до фестивалю OPERAFEST TULCHYN, що триватиме впродовж 8-10 червня, повідомляє "Вежа"

"До OPERAFEST TULCHYN залишилося кілька днів, але місто вже прикрашають до початку грандіозного дійства. Під палким сонцем, на стінах тульчинських будинків художники попрацювали пензлями у рамках проекту "Леонтович арт-квартал". У результаті місто прикрасило вісім муралів. Художник Олександр Нікітюк каже, що залишилися останні штрихи", - йдеться в публікації.

Так, на боковій стіні будинку культури в парку Леонтовича зобразили елементи відомого Міланського оперного театру La Scala. Це наймасштабніший мурал у Тульчині. Оскільки стіна виявилась більшою за запланований малюнок, художники вирішили застосувати прийом віддзеркалення.

На вулиці Леонтовича, 39 з'явився мурал "Опера", за основу якого взято Одеський оперний театр. Але для реалізації його змінили на 80%.

Читайте також: У Вінниці презентували мобільний додаток для туристів

Також одну зі стін Тульчина прикрасив портрет молодого Миколи Леонтовича, доповнений нотами "Щедрика" й ластівками. Ці птахи-символи літають і на інших муралах, зокрема "Мелодії" на вулиці Суворова. Дещо мініатюрні ластівки на сусідній стіні Тульчинського технікуму ветеринарної медицини БНАУ.

Читайте також: Майже Венеція: у Вінниці туристів почали катати на гондолі

Зазначається, що стіни будинків, відібрані оргкомітетом проекту, розташовані в такий спосіб, що візуально вибудовують арт-квартал як галерею стінопису просто неба.

Крім того, художники розфарбували будинки місцевих мешканців. Так, з'явився стінопис "Концерт", присвячений "Щедрику", яскраві ворота із зображеннями дитячих малюнків-переможців конкурсу "Моє рідне місто".

Наразі допрацьовують загадковий стінопис Олександра Никитюка в античному стилі "Музи". Біля нього має з'явитися силует графині Потоцької. Це зображення буде інтерактивним. Для його створення планують використати фосфорну фарбу, тож вночі він світитиметься.

Паралельно триває підготовка локацій для встановлення світлових просторових інсталяцій, розташування амфітеатрів "Університету резиденції". Фірмові лави з нотами "Щедрика" та рояль вже тішать перехожих.

Хоча офіційне відкриття експозиційного мистецького простору "Леонтович арт-квартал" відбудеться лише 8 червня, об’єкти вже перетворилися на фотозону.

Фото: vezha.vn.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-