У Піднебесній знайшли 2000-річний алкогольний напій

У Піднебесній знайшли 2000-річний алкогольний напій

Фото
Укрінформ
Археологи в китайській провінції Шеньсі виявили бронзовий чайник віком понад 2000 років, що містить алкогольний напій. Посудина, яку було знайдено в похованні династії Цінь (221-207 до н.е.), мала ритуальне призначення.

Як повідомляє Xinhua, в чайнику, закупореному за допомогою натуральних волокон, було близько 300 мл світлої каламутної рідини. Попередній аналіз її складу виявив сліди глутамінової кислоти - ознака того, що цю посудину використовували для ферментації рослинної сировини в алкогольний напій. Вчені продовжать вивчення рідини, щоб за допомогою неї краще зрозуміти технологію та культуру виготовлення алкоголю в стародавній столиці династії Цінь.

Читайте також: Японці відкопали найбільший скарб самураїв

Відкриття було зроблено на території могильного комплексу, де ховали простолюдинів. Крім чайника, в похованні виявили 260 предметів - переважно пов'язаних із ритуалами поклоніння. Серед найбільш цікавих артефактів - бронзовий меч завдовжки 60 сантиметрів. Уздовж краю меча є ушкодження, які свідчать про те, що він використовувався в бою.

Читайте також: У Мексиці знайшли стародавній "Манхеттен" із пірамідами

Ще одна важлива знахідка - черепаховий панцир завдовжки 14 сантиметрів. Усередині корпусу є сліди від ударів, а краї обпалені. Археологи припустили, що цей предмет використовувався для ворожінь.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-