Британський дайвер показав

Британський дайвер показав "пластиковий" океан

Відео
5571
Укрінформ
Дайвер з Британії зняв жахливі кадри того, як він плаває в смітті біля берегів популярного індонезійського туристичного курорту Балі.

На короткому відео, яке Річ Хорнер опублікував на своїй сторінці в соцмережі й на YouTube, видно воду, рясно всіяну пластиковими відходами, і тропічних риб, що проплавають  де-не-де, пише The Guardian.

Ролик було знято в популярному місці для дайвінгу під назвою Манта-Пойнт, приблизно за 20 км від Балі. Сюди приїжджають, щоб побачити мант - найбільших скатів у світі, які перебувають  під загрозою зникнення.

У дописі, опублікованому 3 березня в Facebook, Хорнер пише, що океанські течії піднесли "прекрасний подарунок" у вигляді медуз і планктону, а також куп пластику.

"Поліетиленові пакети, пластикові пляшки, пластикові стакани, пластикові відра, пластикові саше, пластикові соломинки, пластикові кошики, поліетиленові пакети, ще поліетиленові пакети, пластик, пластик. Так багато пластику!", - написав дайвер.

Балі вже кілька місяців страждає від сміття, яке змивається з берегів сусіднього острова Ява під час щорічного сезону дощів або, як його ще називають, "сміттєвого" сезону.

Читайте також: На Балі туристам пропонують поплавати в басейні над прірвою

Зазвичай в цей час гори пластику вкривають пляжі Балі, жахаючи туристів та екологів.

Щорічно Індонезія виробляє близько 130 тисяч тонн пластикових і твердих побутових відходів, водночас тільки половина з них потрапляє на звалища. Все інше - незаконно спалюється або скидається в річки й океани.

Через погане державне планування і низький рівень обізнаності про відходи та їхню переробку Індонезія на сьогодні є другим за величиною пластиковим забруднювачем у світі після Китаю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-