Палац графа Бадені на Тернопільщині планують оновити

Палац графа Бадені на Тернопільщині планують оновити

Фото
Укрінформ
У Тернополі презентували проект реконструкції палацу графа Бадені, що у селищі Коропець. У майбутньому тут можуть з'явитися готельні номери для туристів, зали для проведення конференцій та виставок, а сам палац може перетворитися на туристичний центр.

Про це повідомляє "Доба".

"Палац перебував на балансі Коропецького ліцею-інтернату. Ще раніше це була адміністративна будівля. Оскільки будинок використовувався, то це дало змогу зберегти його. Проте, низку років у палаці не проводилось жодних реставраційних робіт, лише поточні. Це призвело до того, що будівля почала руйнуватися. У 2000-х роках технічний стан палацу в деяких місцях став настільки поганим, що об'єкт закрили. Тоді ж провели ремонт даху, але цей ремонт було зроблено неякісно. Це прискорило руйнування споруди", - розповів автор проекту реконструкції Юрій Вербовецький.

Рятувати палац взялися у 2014 році. З обласного бюджету виділили кошти на проведення робіт з відновлення частини даху над входом. У 2016-2017 роках було проведено роботи з реставрації покрівлі та декоративних елементів центрального купола.

Після цього розробили проектно-кошторисну документацію на реставрацію палацу.

Згідно з проектом реконструкції, планують відновити будівлю палацу, інтер'єри кімнат та парк.

"На основі наших досліджень і тих фотографій, які нам вдалось знайти, то можемо сказати, що перший поверх палацу був представницького рівня. Там були дуже дорогі і пишні інтер'єри. У кожному приміщенні присутня неповторна ліпнина, декоративні елементи і також в деяких місцях збереглася оригінальна підлога, яку робили спеціально для цього палацу. Ми плануємо це все реставрувати та відновити. На другому поверсі ми плануємо зробити кілька готельних номерів та конференц-залу", - зазначив Вербовецький.

За його підрахунками, загальна вартість реставрації об'єкту - 99 млн грн. З цієї суми на відновлення палацу потрібно близько 19 млн грн. Повністю відновити перший поверх будівлі можна за 17 млн грн. Відтворення парку потягне на 20 млн, пристосування приміщень палацу - 8 млн.

У Тернопільській облраді кажуть, що готові надати палац в оренду інвестору, який зможе вкласти кошти у відновлення об'єкту.

Читайте також: Туристів кличуть зануритися в найбільше підземне озеро України

Вже у березні проект реконструкції буде представлено у польському Жешові під час презентації потенціалу Тернопільщини.

Фото: Wikipedia

Ілюстрації з презентації архітектурної майстерні Юрія Вербовецького.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-