Зубко: розвиток гірських регіонів - додатковий потенціал для України

Зубко: розвиток гірських регіонів - додатковий потенціал для України

1990
Укрінформ
Розвиток гірських регіонів України є питанням додаткового потенціалу держави, зокрема в напрямку туризму та інфраструктури. 

Про це сказав віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час "круглого столу" в Мінрегіоні на тему: "Формування державної політики підтримки розвитку гірських територій: досвід України та ЄС", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"В Україні є чотири області з гірськими районами, в яких проживає 700 тисяч населення... Питання розвитку цих територій - додатковий потенціал для України, яка має величезну підтримку Європейського Союзу в розвитку безпосередньо напрямку туризму, розвитку людського потенціалу та інфраструктури", - наголосив Зубко.

Він подякував уряду Австрії за співпрацю щодо напрацювання політики розвитку гірських регіонів України.

"Ми вважаємо, що саме австрійський досвід є ключовим і знаковим для нашої країни,  який можемо враховувати і використовувати в напрямку розвитку гірських територій. Це дасть нам можливість визначити ті кроки, які потрібні на цьому шляху", - сказав Зубко.

Читайте також: Туристичну децентралізацію обговорять на Форумі гідів

Урядовець наголосив, що в контексті розвитку гірських регіонів важлива законодавча підтримка.

"Міністерство регіонального розвитку розробило законопроект і подало його до парламенту з урахуванням розподілу між високогірними та сільськими територіями. Це дасть можливість врахування усіх субвенцій, щоб підтримати населення, яке проживає у цих регіонах", - зазначив Зубко.

У свою чергу голова парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко зауважив, що у Верховній Раді уже є законопроект щодо розвитку гірських регіонів, який підтримали представники різних фракцій. Тож уряд та Верховна Рада спільно працюватимуть для розроблення політики розвитку гірських регіонів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-