У Дніпрі відкрили пам’ятний знак "Ретро трамвай" - 15.12.2017 15:36 — Новини Укрінформ
У Дніпрі відкрили пам’ятний знак "Ретро трамвай"

У Дніпрі відкрили пам’ятний знак "Ретро трамвай"

Фото
1218
Ukrinform
Комунальне підприємство "Дніпроелектротранс" відновило трамвайний вагон, який курсував коліями цього міста понад 100 років тому.

Таким подарунком відзначили у Дніпрі 120 років трамваю і 70 років тролейбусного руху в місті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Він дійсно колись був у робочому стані, зараз це макет, але ми намагались його відновити максимально наближено до того часу. Це музейний ретро-експонат модель МАN 1897 року, який зроблено спеціалістами нашого КП за архівними документами та кресленнями. Таких ретро-травмаїв в Україні лише чотири. Всередині розмістили старі фотографії з розвитку електротранспортної мережі, відновлена система управління та оповіщення, яка існувала в таких вагонах 100 років тому", - зазначив директор КП "Дніпровський електротранспорт" Володимир Кобець.

На його думку, цей вагон стане ще однією екскурсійною локацією для туристів у Дніпрі.

Наразі рухомий склад КП "Дніпроелектротранс" налічує до 200 вагонів.

У 1897 році Катеринослав (нині – Дніпро) після Києва і Нижнього Новгорода став третім містом, де було відкрито рух електричного трамваю.

Відкриття пам'ятного знаку «Ретро трамвай» / Фото: М'якшиков Микола. Укрінформ

14 (27) червня шість зелених вагончиків фірми ГАНС і К почали рух по головній магістральної лінії від залізничного вокзалу по проспекту до Соборної площі з інтервалом в 15 хвилин. Лінія називалася "Вокзал – Соборна". Згодом чотири вагончики курсували від пристані до Великої Базарної. Лінія мала назву "Пристань – Базарна". Ще чотири - на лінії "Вокзал – Йорданська".

Відомо, що наплив публіки був таким, що довелося збільшити кількість вагонів. З наявних двадцяти шести трамваїв на лінію випустили двадцять один. До кінця того року було перевезено два мільйони людей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>