На Вінниччині відкриють пам’ятник «аристократу» з Вапнярки

На Вінниччині відкриють пам’ятник «аристократу» з Вапнярки

1574
Укрінформ
На Вінниччині в суботу на пероні станції «Вапнярка» відкриють пам’ятник графу Сідалковському – герою книги «Аристократ» із Вапнярки».

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив автор сатиричного роману письменник Олег Чорногуз.

«Ця ідея народилася і в мене як в автора книги, і в скульптора з Вінниччини Миколи Крижанівського. Йому хтось дорікнув, мовляв, ти зробив пам’ятник Остапу Бендеру, а є ж такий цікавий персонаж як граф Сідалковський – «аристократ» із Вапнярки. Ну, він десь півроку тому і взявся за цю справу. Підтримали нас директори великого агрохолдингу - їхні імена для безсмертя будуть вибиті на пам’ятнику», - повідомив Чорногуз.

За його словами, Євграф Сідалковський постав в образі самовпевненого провінціала, який їде підкорювати столицю. В руках він тримає їжака, якого збирався схрещувати з ондатрою. Доповнює пам’ятник напис «Вапнярка – центр всесвіту, а Європа – наліво».

Читайте також: Асоціацію розвитку туризму заснують на Вінниччині

Його бачитимуть пасажири потягів, що проходять через станцію «Вапнярка», позаяк розташували скульптурну композицію поруч із пероном. Бо, як казав цей персонаж, головне в житті – сісти в правильний вагон і не потрапити на очі начальнику поїзда.

«Дай Боже, щоб ми ставили тільки пам’ятники сміху - древні ж казали, що «світ уцілів, бо сміятись умів», - замість того, щоб ставити їх на цвинтарях нашим молодим хлопцям, які гинуть сьогодні. Можуть бути різні відтінки цього сприймання, але ж без сміху не виживеш! Треба утверджуватись, не зважаючи ні на що», - вважає письменник.

Відкриття пам’ятника відбудеться у суботу о 12.00.

Сатиричний роман Олега Чорногуза «Аристократ» із Вапнярки» побачив світ 1979 року і одразу став бестселером, а загалом виходив друком 7 разів. Загальний наклад цієї книги склав майже мільйон примірників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-