Полтавську архітектурну перлину показали з висоти пташиного польоту

Полтавську архітектурну перлину показали з висоти пташиного польоту

Відео
Укрінформ
Мандрівники проекту Ukraїner презентували на своїй сторінці у Facebook відео, в якому з різних сторін демонструється справжня перлина українського архітектурного модерну - Полтавський краєзнавчий музей.

"Поєднання модерного і народного стилів в архітектурі, яскраві й чудернацькі комбінації кольорів у декорі привертають увагу до краєзнавчого музею Полтавщини навіть з неба", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Батурин показали з нового ракурсу

Як зазначається на офіційному сайті музею, його було зведено у 1903-1908 роках за проектом художника-архітектора Василя Кричевського. Це самобутня квітка в камені, де органічно сплелися традиції народного будівництва, старовинні українські орнаменти, конструкторські форми. Таке рідкісне поєднання вдихнуло в будівлю силу й гармонію, велич і неповторність. Витвір Кричевського, увібравши в себе все найкраще, що було в українській народній архітектурі, став програмним в утвердженні нового стилю — українського модерну. Адже саме тут були використані риси українського церковного будівництва — шатрове покриття, виті колони, двоповерхові покрівлі, різьблення на дереві, кераміка і майоліка, народний декоративний розпис.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-