У Флоренції для публіки відкриють секретну кімнату Мікеланджело

У Флоренції для публіки відкриють секретну кімнату Мікеланджело

Відео
1457
Укрінформ
Розписана ескізами Мікеланджело потаємна кімната в каплиці Медічі у Флоренції при базиліці Сан-Лоренцо відкриється для всіх охочих до 2020 року.

Як пише The Local, кімната залишалася секретною з епохи Відродження аж до листопада 1975 року, коли її випадково виявив Паоло Даль Поджетто, який обіймав на той час посаду директора музею каплиці. Він шукав нові виходи для туристів і знайшов люк під шафою в похоронній кімнаті сім'ї Медічі, який привів до видовженого приміщення, що колись використовувалося для зберігання вугілля. На стінах він побачив малюнки вугіллям і крейдою, які, як припустив Даль Поджетто, зробив сам Мікеланджело, коли 1530 року переховувався від помсти сімейства Медічі, приєднавшись до повстання республіканськи налаштованих флорентійців проти панівного роду.

Думки вчених різняться щодо того, які і скільки малюнків створив Мікеланджело. Деякі з них здаються недостатньо добрими, щоб належати руці майстра, водночас інші нагадують такі шедеври, як статуя Давида, картина "Леда і лебідь" або розписи Сікстинської капели.

З огляду на крихкість робіт, а також крихітні розміри простору, кімнату до теперішнього часу відкривали для відвідувачів вкрай рідко. У 2014 році, щоб відзначити 450-річчя від дня смерті Мікеланджело, було створено віртуальну екскурсію секретною кімнатою, щоб публіка могла хоча б помилуватися нею на екрані.

Фото: Claudio Giovannini/AFP 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-