До Чорнобильської АЕС прокладуть нові веломаршрути

До Чорнобильської АЕС прокладуть нові веломаршрути

1271
Ukrinform
У зоні відчуження Чорнобильської АЕС і на прилеглих територіях можуть з’явитися нові веломаршрути. 

Про це заявив голова Асоціації чорнобильського туризму, директор з розвитку і науки "Чорнобиль ТУР" Сергій Мирний під час конференції "Від катастрофи до безпечного майбутнього Полісся", повідомляє Zruchno.Travel.

"Нам треба розвивати чорнобильський туризм не тільки в зоні відчуження, а й в прилеглих районах. Наприклад, треба відкрити КПП Зелений мис біля села Страхолісся Іванківського району. Тут дуже красиві ліси і природні місця біля дельти річки Прип’ять. Поліський район зацікавлений в тому, щоб КПП відкрили в їх окрузі. Наші сусіди з Білорусі теж зацікавлені у співпраці та відкритті маршрутів з їх країв. Велосипедисти звертаються з проханнями про відкриття веломаршрутів в Зону. Зараз ми пропонуємо їм комбіновані тури, коли вони катаються по Іванківскому району, а вже потім, на автобусах, веземо їх в Зону", – зазначив Мирний.

Читайте також: "Сонячний" парк на ЧАЕС: першу електростанцію запустять до кінця року

За його словами, зараз існують не тільки автобусні, а й повітряні тури – на спортивному літаку або вертольоті. Крім того, ведеться робота над експериментальним водним маршрутом, який передбачає подорож на судні з водяними крилами типу "Ракета".

"У перспективі треба організовувати спеціалізовані тури для натуралістів, щоб люди могли спостерігати за тваринами і птахами рано вранці. Крім цього, ми пропонуємо Державному агентству України з управління зоною відчуження ввести спецправила для відвідування Зони жителями причорнобильських районів – прямо з Іванкова", – додав Мирний.

Голова Асоціації чорнобильського туризму також підкреслив, що чорнобильський туризм здатний вивести "депресивні" райони Київської області на новий рівень життя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>