Мигія на Миколаївщині стала півфіналістом конкурсу неймовірних сіл України

Мигія на Миколаївщині стала півфіналістом конкурсу неймовірних сіл України

Укрінформ
Село Мигія Первомайського району Миколаївщини, яке називають столицею українського рафтингу та «маленькою Швейцарією», потрапило до двадцятки півфіналістів Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017».

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у прес-службі Первомайської райдержадміністрації.

«Наше село Мигія потрапило до півфіналу Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017». Експертна рада конкурсу вибрала 20 півфіналістів, хоча на конкурс надійшло більше 300 заявок», - розповіли у прес-службі.

До 16 липня триватиме «Неймовірний сільський автопробіг» - експерти відвідають кожне з 20 сіл. А 16 липня розпочнеться фінал конкурсу. На сайті AgroPortal.ua до 16 серпня триватиме онлайн-голосування, паралельно з яким кожний член Експертної ради виставить свої оцінки селам-конкурсантам.

Загальний призовий фонд становить 150 тис. грн. Переможці отримають сертифікат для подальшої закупівлі необхідного для села інвентаря. Також переможець отримає унікальну можливість поїхати в Німеччину для обміну досвідом щодо розвитку самоврядування.

Мигія — це мальовниче село, де мешкає трохи більше двох тисяч жителів. Це одне з найвизначніших туристичних місць області. Тут збереглися унікальні природні комплекси та об'єкти, які ваблять мандрівників. Тут розташований регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя». Мигію ще називають столицею українського рафтингу та «маленькою Швейцарією» - за велику кількість скелястих островів посеред Південного Бугу, річкових порогів, багату флору та фауну.

На Мигійських порогах проводяться міжнародні змагання з плавання на байдарках та рафтах, адже байдарочна траса посідає друге місце в Україні за складністю сплавляння.  А незабаром тут біля Чорного (радонового) озера здадуть в експлуатацію швидкісний спуск крутонахиленим тросом (тролей).

Село Мигія має багатовікову історію. Тут виявлено поселення епохи неоліту, бронзи (VI, II тисячоліття до н. е.), скіфського періоду (V-II ст. до н. е.) і черняхівської культури (II-VI ст. н. е.). На цій території побував давньогрецький історик Геродот.

На початку XVIII сторіччя на місці теперішнього села було засновано запорізький зимівник.

Фото: Vgorode

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-