Під Харковом відкрито відреставрований будинок-музей Рєпіна

Під Харковом відкрито відреставрований будинок-музей Рєпіна

657
Укрінформ
Оновлений меморіальний будинок-музей Рєпіна в Чугуєві розпочав роботу після реставрації.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіла директор установи Світлана Бучаста.

"Відкриття музею стало можливим завдяки сприянню голови Харківської ОДА Юлії Світличної. Гроші на ремонтно-реставраційні роботи - 2,5 млн грн - виділено з обласного бюджету. В результаті за два роки відтворено історичний вигляд будівлі, де свого часу жив великий художник Ілля Рєпін", - зазначила Бучаста.

За її словами, цей реалізований проект зробить Чугуївщину ще більш привабливою для зарубіжних гостей, які відвідують Слобожанщину.

Як повідомляв Укрінформ, 14 липня 2011 року в Чугуєві нащадки Рєпіна з Франції в четвертому і п'ятому поколіннях - 17 дорослих і дітей, члени великого сімейства Дьяконових-Рєпіних - взяли участь у відкритті міжнародного Рєпінського пленеру.

Гості відвідали садибу в Чугуєві, де 1844 року народився Ілля Рєпін і куди він - студент Петербурзької академії мистецтв - приїжджав на вакації, а також місцеву галерею, до фонду якої входить 15 тис. експонатів, зокрема й десять його робіт.

У фонді Харківського художнього музею, що налічує 23 тисячі творів мистецтва, також зберігаються 18 творів Рєпіна: живопис і графіка.

Фото на обкладинці: chuguevrda.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-