NASA надало $90 мільйонів українсько-американській компанії, що візьме участь у місії на Місяць

NASA надало $90 мільйонів українсько-американській компанії, що візьме участь у місії на Місяць

Укрінформ
NASA виділило багатомільйонний грант українсько-американській компанії Firefly Aerospace, що належить бізнесмену Максу Полякову, - для доставлення на поверхню Місяця наукового обладнання.

Про це американське відомство повідомило в четвер на офіційному сайті, передає Укрінформ.

«NASA виділило компанії Firefly Aerospace із Седар Парк, штат Техас, близько $93,3 для доставлення на Місяць комплексу з 10 науково-дослідних і технологічних комплексів у 2023 році», - зазначається в повідомленні.

При цьому уточнюється, що обладнання має бути спрямоване в район Моря Криз на видимій стороні місячної поверхні з метою вивчення умов, а також ресурсів супутника Землі, що «допоможе підготуватися до місій освоєння Місяця людиною».

Читайте також: Апарат NASA приземлиться на Марс у лютому

Грант є частиною ініціативи NASA «Комерційні послуги з доставлення корисного вантажу на поверхню Місяця» (CLPS), яка є ключовою частиною програми «Артеміда». Компанія Firefly Aerospace відповідатиме за комплексні послуги доставлення, в тому числі інтеграцію корисних вантажів, запуск із Землі, посадку на Місяць, а також деякі операції в межах місій. З цією метою компанія використовуватиме посадковий модуль Blue Ghost, який вона спроєктувала й розробила на підприємстві в Седар Парк.

Як повідомлялося, раніше вже було виділено п’ять траншів в межах програми CLPS.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-