
Космічні готелі замість МКС
Започаткований на початку 1990-х проєкт Міжнародної космічної станції майже дійшов до завершення. А тепер бізнес: «якихось» $55 млн – і ви в космосі
05 березня 2021
Започаткований на початку 1990-х проєкт Міжнародної космічної станції майже дійшов до завершення. А тепер бізнес: «якихось» $55 млн – і ви в космосі
02 березня 2021
Американська компанія Rocket Lab розробить ракету Neutron, яка буде конкурувати з ракетою Falcon 9 компанії SpaceX.
Компанія SpaceX офіційно повідомила про причини аварії першого ступеня ракети Falcon 9, який 16 лютого не зміг здійснити посадку після запуску і впав в океан.
01 березня 2021
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) поінформувало, що у суботу, 6 березня, повз Землю пролетить астероїд 99942 або «Апофіс», розмір якого становить 370 метрів.
26 лютого 2021
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) опублікувало світлину планети Венера вночі, яку зробив космічний зонд Parker.
25 лютого 2021
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) поінформувало, що у суботу, 27 лютого, повз Землю пролетить астероїд 2021 DE, розмір якого - близько 50 метрів.
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) опублікувало панорамну світлину у 360 градусів з Марса, яку зробив марсохід Perseverance ("Наполегливість").
24 лютого 2021
Величезний парашут, за допомогою якого марсохід Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США - Perseverance - здійснив посадку на Марс, містив секретне повідомлення, яке зашифрував один з інженерів у команді NASA.
23 лютого 2021
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) опублікувало аудіозапис із звуками з поверхні Марса, який записав марсохід Perseverance ("Наполегливість").
22 лютого 2021
Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance ("Наполегливість"), який 18 лютого здійснив вдалу посадку в північній півкулі Марса, надіслав на Землю своє перше відео.
Вчені з NASA та Німецького аерокосмічного центру провели експеримент у стратосфері Землі та визначили, що спори чорної плісняви здатні певний час існувати на поверхні Марсу.
21 лютого 2021
Американське космічне агентство NASA презентувало віртуальну фотокабіну, в якій кожен бажаючий може зробити фото на тлі краєвидів Марса.
20 лютого 2021
Двоступенева ракета-носій «Антарес», розроблена за участю української сторони, успішно вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus.
Лабораторія Національного управління з аеронавтики і досліджень космічного простору США (NASA) отримала повідомлення від гелікоптера Ingenuity з Марса. Апарат перебуває на марсоході, який здійснив посадку на Червоній планеті 18 лютого.
19 лютого 2021
Тель-Авівський університет оголосив, що перший наносупутник, повністю спроектований, розроблений, зібраний і випробуваний в ізраїльському університеті, буде відправлений на орбіту Землі на ракеті NASA в суботу, 20 лютого.
Державне космічне агентство України (ДКА) забезпечить команді українських інженерів FireWay, які здобули перемогу в одній із номінацій у хакатоні від NASA, розробивши макет конектора для дозаправки супутників, візит до Конструкторського бюро "Південне".
18 лютого 2021
Марсохід Perseverance надіслав перші фотографії поверхні Червоної планети, зроблені відразу після посадки.
Марсохід NASA Perseverance з ядерним двигуном здійснив спуск в атмосферу Червоної планети та посадку на її поверхню.
Марсохід Perseverance («Наполегливість») Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) почав посадку на поверхню Червоної планети.
Марсохід Perseverance («Наполегливість») Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) сьогодні, 18 лютого, здійснить посадку на поверхню Червоної планети.
17 лютого 2021
NASA поінформувало, що 17 лютого повз Землю пролетить астероїд 2021 BS3, ширина якого становить 110 метрів.
Арабська і китайська марсіанські місії чекають на американського космічного мандрівника, який приєднається до них завтра
16 лютого 2021
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) поінформувало, що у середу, 17 лютого, повз Землю пролетить астероїд 2021 BS3, ширина якого становить 110 метрів.
10 лютого 2021
Група міжнародних астрономів виявила у центрі галактики Чумацький Шлях залишки наднової зорі Стрілець А Схід.
09 лютого 2021
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) поінформувало, що у четвер, 11 лютого, повз Землю пролетить астероїд 2021 CO, довжина якого становить 32 метри.
06 лютого 2021
Ми створили щось на кшталт USB для космосу, від якого можна заряджати супутники паливом
05 лютого 2021
NASA виділило багатомільйонний грант українсько-американській компанії Firefly Aerospace, що належить бізнесмену Максу Полякову, - для доставлення на поверхню Місяця наукового обладнання.
04 лютого 2021
Телескоп Hubble зробив світлину галактичної туманності NGC 6729, яка знаходиться у сузір'ї Південна Корона.
02 лютого 2021
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) поінформувало, що 21 березня повз Землю пролетить астероїд 2001 FO32, довжина якого становить 1 024 метрів.
Міноборони США та космічне агентство NASA почали взаємодію з метою забезпечення бойового захисту американських супутників, а також майбутніх баз NASA на Місяці.
30 січня 2021
Команда молодих інженерів з Дніпра FireWay стала переможцем у номінації Best Use of Technology (Технології) у хакатоні, влаштованому NASA.
29 січня 2021
Українська команда FireWay з Дніпра перемогла у номінації Technology міжнародного хакатону NASA Space Apps Challenge; їхній винахід оцінили як «рішення, яке є прикладом найбільш інноваційного використання технології».
28 січня 2021
Дослідники з Колгейтського університету в американському штаті Нью-Йорк знайшли на Червоні планеті сліди десятків льодовикових періодів.
Марсохід NASA впевнено наближається до Марса та планово має приземлитися на Червоній планеті у середині лютого.
27 січня 2021
Космічний корабель OSIRIS-Rеx від Національного агентства США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) 10 травня покине орбіту астероїда Бенну та вирушить на Землю.
26 січня 2021
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) поінформувало, що у п’ятницю, 29 січня, повз Землю пролетить астероїд 2021 AG7, довжина якого перевищує чотири автобуси.
25 січня 2021
Група міжнародних астрономів підрахувала, що глибина Кракенового моря на найбільшому місяці Сатурна - Титані має бути глибшою за 300 метрів.
20 січня 2021
Група міжнародних астрономів дослідила, що щільність ядра екзопланети WASP-107b є набагато меншою, ніж раніше вважалося.
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу відправить у жовтні першу місію “Lucy” для дослідження троянських астероїдів.
Проблема з гідравлічними системами призвела до передчасного припинення основних випробувань нової «мегаракети» NASA.
19 січня 2021
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) заявило, що у п’ятницю, 22 січня, повз Землю пролетить 55-метровий астероїд 2020 YE5.
17 січня 2021
Компанія Lockheed Martin повідомила, що космічний апарат Orion остаточно зібраний і готовий до передачі для спорядження і встановлення на ракету-носій. У першій місячній місії нового покоління Orion відправиться на орбіту Місяця без екіпажу.
NASA більше не буде намагатися пробурити ґрунт на Марсі за допомогою інструменту «кріт» апарату InSight.
15 січня 2021
Марсохід Perseverance («Наполегливість») Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) записуватиме звуки на Червоній планеті після свого приземлення у лютому цього року.
13 січня 2021
Астрономи з Гавайського університету заявили, що у центрі галактики ESO 253-G003 відбуваються яскраві спалахи кожні 114 днів.
11 січня 2021
Аерокосмічна агенція NASA затвердила проєкт спектрофотометричної обсерваторії SPHEREx — вона вивчатиме далекі галактики, розширення Всесвіту та шукатиме біогенні молекули.
08 січня 2021
Дослідники з NASA представили так званих «марсових собак-роботів», які завдяки штучному інтелекту здатні маневрувати у печерах Червоної планети краще, ніж колісні ровери Spirit (Дух), Opportunity (Можливість), Curiosity (Допитливість) та Perseverance (Наполегливість).
05 січня 2021
Космічний центр імені Джонсона американської космічної агенції NASA опублікував двадцятку найкращих світлин планети Земля, зроблених астронавтами, які працюють на Міжнародній космічній станції.
30 грудня 2020
NASA оголосило про участь у місії Extreme Ultraviolet Spectroscopic Telescope Epsilon Mission (EUVST) та програмі Electrojet Zeeman Imaging Explorer (EZIE), метою яких є дослідження сонячних вітрів, а також космічної погоди в цілому.
26 грудня 2020
У дослідницькому центрі NASA у Флориді успішно пройшли випробування нової моделі компактного місяцехода, створеного приватною компанією.
25 грудня 2020
Телескоп Hubble зробив знімок галактики Циркуль, розташованої в однойменному сузір'ї.
24 грудня 2020
Телескоп Hubble зробив знімок галактики Arp 22 у сузір'ї Змія.
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) заявило, що у п’ятницю, 25 грудня, повз Землю пролетять три астероїди.
23 грудня 2020
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) оприлюднило анімацію, на якій продемонстровано майбутнє приземлення марсохода Perseverance на Червону планету.
18 грудня 2020
Телескоп Hubble зробив знімок галактичної туманності NGC 604, що знаходиться у сузір'ї Трикутник.
17 грудня 2020
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) дозволила аерокосмічній компанії Blue Origin, що належить одному з найзаможніших людей світу Джефу Безосу, використовувати ракету-носій для місій без людей.
13 грудня 2020
Компанія українського бізнесмена Макса Полякова Firefly Black виграла тендер NASA на запуск малих супутників.
12 грудня 2020
В рамках програми "Артеміда" для польоту на Місяць були відібрані 18 астронавтів. Перша місія планується в 2024 році.
08 грудня 2020
Американські вчені припустили, що сонячний цикл, що розпочався восени, виявиться одним з найсильніших з моменту відстеження.
Космічні успіхи Піднебесної свідчать про її великі плани на недалеке майбутнє