Китай будує першу космічну електростанцію

Китай будує першу космічну електростанцію

Інфографіка
Укрінформ
КНР планує запустити випробувальну сонячну станцію до 2025 року. Накопичена нею енергія буде передаватися на Землю за допомогою мікрохвильового або лазерного променя.

Про це повідомляє Naked Science.

"Китайська академія космічних технологій працює над створенням орбітальної електростанції, яка буде збирати сонячну енергію в космосі і передавати її на Землю. Станція зможе накопичувати сонячну енергію, навіть коли на Землі буде хмарна погода чи ніч, адже її фотоелектрична батарея буде перебувати поза зоною досяжності земної погоди", - йдеться в повідомленні.

Планується, що станцію розмістять на висоті 36 тисяч кілометрів над Землею, і вона буде обертатися по орбіті навколо Землі.

КНР планує запустити тестову станцію до 2025 року.

Найбільша проблема для такої електростанції — спосіб передавання отриманої енергії з космоса на Землю. Вчені, що стоять за проектом, активно працюють над вирішенням цієї проблеми. Однак зараз завдання полягає в тому, щоб батареї в космосі накопичували сонячну енергію, а потім передавали електрику в установку на Землі за допомогою мікрохвильового або лазерного променя.

З цієї установки електрика згодом може бути використана так само, якби її отримали традиційними способами.

Читайте також: Ізраїльці запустили першу у світі гарячу лінію для повідомлень про кібер-атаки

Якщо запуск пройде успішно і передавання енергії буде працювати як слід, вчені з Китаю мають намір випробувати і запустити більш великі і потужні установки протягом 2050-х років.

Також, крім відправки на Землю чистої енергії, електростанція могла б забезпечувати енергією місії в далекому і глибокому космосі — за умови, що промінь буде досить точним, щоб попадати до їх апаратів.

Заголовне фото ілюстративне

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-