Десять цікавинок Укроборонпрому, про які мало хто знає

Десять цікавинок Укроборонпрому, про які мало хто знає

Укрінформ
Деякі заводи Державного концерну "Укроборонпром" займають площу більшу, ніж певні європейські країни, а найбільш старе підприємство застало при житті видатного письменника та філософа Григорія Сковороду.

Про це та інші цікавинки йдеться у матеріалі, який має Укрінформ у своєму розпорядженні.

Так, найстарішим підприємством Укроборонпрому є Шосткинський казенний завод "Зірка", який 16 вересня 2017 року відсвяткував своє 246-річчя. Цей завод засновано ще в 1771 році, тож він застав при житті видатного письменника та філософа Григорія Сковороду. З першого дня своєї роботи по сьогодні завод спеціалізується на виготовлені високоякісного пороху.

Наймолодшим підприємством Укроборонпрому стало ДП "Електричні системи", створене 12 липня 2017 року разом з американською компанією Delphi Corporation. Підприємство згенерує 2500 робочих місць при портфелі інвестицій 10 мільйонів євро.

Як відомо, до складу ДК "Укроборонпром" входить ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова". Саме на цьому підприємстві створено легендарний та наймасовіший танк Другої світової війни - Т-34. У цьому ж конструкторському бюро розроблено найсучасніший танк України - "Оплот".

Читайте також: Експерт розповів про плани виробництва БТРів та "Оплотів" для армії

Найбільшими підприємствами Укроборонпрому є ДП "Антонов" та ДП "НВКГ Заря Машропект", на кожному з яких щодня працює більше 12 тисяч фахівців. А загалом Укроборонпром є одним з найбільших в Україні об'єднань з більш ніж 130 підприємств, у яких працює близько 80 тисяч фахівців. Це майже дорівнює населенню такого міста, як Мукачево або Умань.

Найбільшу кількість підприємств Укроборонпрому сконцентровано в Київській та Харківській області - 37 та 18 відповідно. Загалом, у кожному регіоні України розташоване хоча б одне підприємство Концерну. Єдиний виняток - Полтавська область.

Серійний завод "Антонов" у Києві займає більше 3 квадратних кілометрів (враховуючи злітно-посадкову смугу), що більше території  Монако. Через такі значні розміри для зручності робітників територією заводу курсують автобуси.

Найбільш старим підприємством авіабудівної галузі України є підприємство Укроборонпрому ДП "Одеський авіаційний завод", засноване ще в 1911 році одеситом Артуром Анатра, який походив з роду купців з Сицилії. На цьому заводі під час Першої світової війни було розроблено літак-розвідник "Анаде", яких завод побудував більше 200 одиниць.

Єдиним підприємством України, яке має повністю закритий цикл виробництва оптичних приладів - від варіння спеціального скла до створення готової до використання продукції - є ДП "Ізюмський приладобудівний завод", який виготовляє приціли, лазерні системи наведення, прилади спостереження та інше обладнання.

Харківський "Завод імені Малишева" є найстарішим підприємством бронетанкового кластеру Укроборонпрому. Воно було засноване ще в 1896 році та призначалося для виробництва паровозів. У створенні заводу важливу роль зіграли інвестиції французьких підприємців, які вклали більше 375 тисяч рублів (сьогоднішній еквівалент - близько 4 мільйонів доларів). Сам завод був збудований за два роки силами 1700 робітників.

В Укроборонпромі сконцентровано 31 конструкторське бюро, які ведуть розробки в усіх сферах оборонної промисловості - від розробки оптичних приладів та засобів радіолокації до створення бронемашин та літаків. "Укроборонпром" на постійній основі залучає свої наукові потужності для взаємовигідної роботи за спільною з країнами Альянсу науковою програмою "Розумна оборона" та дослідженнями в рамках NIAG - Індустріальної консультативної групи НАТО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-