Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо постраждалих від сексуального насильства під час війни

Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо постраждалих від сексуального насильства під час війни

Укрінформ
Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією Російської Федерації проти України, та невідкладні проміжні репарації.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Згідно з інформацією у картці законопроєкту №10132, його підтримали 292 народні депутати.

У документі пропонується визначити основні принципи захисту прав осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного зі збройною агресією Російської Федерації проти України, а також принцип реалізації права та надання невідкладних проміжних репарацій.

Проєкт визначає порядок обліку інформації про таких осіб та захист їхніх персональних даних, зокрема інформації про особисте та сімейне життя. Відповідні дані пропонується вносити до Державного реєстру осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, який створюватиметься на підставі окремого закону.

Читайте також: Понад 140 постраждалих від сексуального насильства під час війни подали заяви на репарації

Водночас пропонується створити комісію з розгляду питань, пов'язаних з визнанням осіб постраждалими, а також Фонд виплати невідкладних компенсацій і джерела його наповнення, серед яких - кошти міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів, міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога, кошти, отримані в порядку зворотної вимоги (регресу) до заподіювача шкоди, репарації чи інші стягнення з Росії тощо.

Як повідомлялося, українські правоохоронці зафіксували понад 300 випадків сексуального насильства з боку російських військових щодо жінок, чоловіків і неповнолітніх.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-