Україна співпрацює з МКС: збирає докази катувань військовополонених і цивільних

Україна співпрацює з МКС: збирає докази катувань військовополонених і цивільних

Укрінформ
Офіс генпрокурора співпрацює з командою Міжнародного кримінального суду в Україні у питаннях катування військовополонених і цивільних.

Як передає Укрінформ, про це повідомив під час включення у телемарафон «Єдині новини» генпрокурор Андрій Костін.

«Ми співпрацюємо з Міжнародним кримінальним судом і по такому напрямку, тому досліджуємо ці факти, збираємо докази і відповідаємо на запити МКС», - сказав генпрокурор, відповідаючи на запитання стосовно інформації про вивчення МКС локацій, де катують військовополонених і цивільних.

За словами Костіна, наразі Офіс генпрокурора зареєстрував 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження та катувань українських військовополонених і порушив понад 210 справ – за фактами катувань цивільних.

У цих справах потерпілими від тортур і нелюдського поводження визнано понад 3 800 цивільних і 2 200 українських військовополонених.

При цьому генпрокурор наголосив, що повні цифри є набагато більшими, оскільки тисячі людей, які зазнають катувань, продовжують утримуватися на тимчасово окупованих територіях і на території РФ.

Читайте також: Україна розслідує факти вбивств росіянами 61 військовополоненого

За словами Костіна, наразі українські правоохоронці виявили понад 160 катівень та місць несвободи, де ворог утримує і катує українців.

Найбільше таких катівень встановили у Чернігівській області - 44, Харківській - 25, Запорізькій - 18, а також Херсонській та інших областях.

За жорстоке поводження з цивільним населенням прокуратура повідомила про підозру 265 особам.

На даний час за тортури і нелюдське поводження з українськими цивільними правоохоронці завершили розслідування і направили до суду обвинувальні акти щодо 207 осіб і отримали вироки стосовно 73 російських воєнних злочинців.

За фактом катування українських військовополонених повідомлено про підозру 12 особам.

«Там набагато складніше встановлювати особи тих, хто вчиняє злочини, тому що це відбувається здебільшого на території РФ, однак українські правоохоронці працюють над встановлення усіх обставин і винуватців цих злочинів», - зазначив генпрокурор.

Нагадаємо, очільниця команди МКС в Україні Бренда Голліс під час воркшопу для журналістів повідомила, що МКС визначає локації, на яких представники РФ піддавали жорстоким катуванням українських військовополонених і цивільних.

Зокрема, МКС зосереджується на місцях, де в’язнів піддають найбільшим тортурам і насильству.

Як повідомлялося, у вересні 2023 року МКС відкрив свій польовий офіс в Києві.

Офіс МКС з березня 2022 року проводить своє незалежне розслідування російських воєнних злочинів, скоєних в Україні.

У березні 2023 року МКС видав ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Росії Марії Львової-Бєлової за депортацію українських дітей.

У березні 2024 року МКС видав ордери на арешт генерал-лейтенанта Збройних сил Росії Сергія Кобилаша і адмірала ВМФ Росії Віктора Соколова за обстріли української енергетичної інфраструктури.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-