Генконсульство України у Любліні поновило видачу паспортів, оформлених до 23 квітня

Генконсульство України у Любліні поновило видачу паспортів, оформлених до 23 квітня

Ексклюзив
Укрінформ
Усі громадяни України, які подали заяви до 23 квітня на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до Генерального консульства України в Любліні, зможуть отримати виготовлені документи після їх доставлення до установи.

Про це в коментарі Укрінформу розповів генконсул України в Любліні Олег Куць.

Генконсул пояснив, що оскільки багато консульських послуг є автоматизованими і пов’язані з тим, що консульства підключені до інформаційної міжвідомчої взаємодії, то їх треба привести до вимог, які регламентуються законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації і військового обліку”, що набирає чинності 18 травня. Тому зараз вносяться зміни до технічної частини інформаційної взаємодії з іншими відомствами, аби генконсульства України за кордоном могли й надалі надавати послуги, оскільки частина послуг є у повноваженнях Мін'юсту, Міграційної служби, МВС України. Відтак тимчасово призупинено вчинення консульських дій саме для категорії чоловіків у віковій категорії від 18 до 60-ти років.

Читайте також: У Німеччині відреагували на рішення України не надавати консульські послуги чоловікам за кордоном

“В нашому консульському окрузі ми не спостерігаємо якогось ажіотажу, оскільки заявники часто запитують, коли буде відновлено отримання таких послуг. Вони з розумінням ставляться до нашої інформації про те, що поки відбуваються зміни – такі послуги надаватимуться пізніше”,- підкреслив Куць. Він підкреслив, що ситуація з кількістю звернень в його консульському окрузі може відрізнятися від інших консульських округів у Польщі.

Він зазначив, що спостерігалося зростання кількості телефонних звернень громадян з приводу появи інформації про те, що не зможуть отримати паспорти люди, яким вже прийшли повідомлення про те, що паспорти готові і їх можна забрати у генконсульстві.

“Всі документи, які були подані на обробку до 23 квітня, зокрема і готові паспорти, зараз видаються усім. Багато громадян переживає, що вони заплатили гроші і не зможуть отримати документи. Ні, всі люди отримають свої паспорти”, - повідомив генконсул України в Любліні.

Він уточнив, що 23 квітня паспорти не видавалися через очікування додаткових роз'яснень, а з 24 квітня паспорти видаються у нормальному режимі.

За його словами, зараз продовжують здійснюватися консульські дії, спрямовані на дітей, наприклад оформлення громадянства дитині, про що можуть звертатися також чоловіки призовному віку. Натомість, нотаріальні засвідчення завжди можна зробити у польських нотаріусів і вони визнаються в Україні. Аналогічно, акти цивільного стану можна оформити в місцевих компетентних органах.

Читайте також: Як діятимуть обмеження консульських послуг для чоловіків за кордоном - роз'яснення МЗС України

Натомість що стосується видачі документів подорожування, то наразі, з 23 квітня, поки усі українські системи не буде приведено відповідно до міжвідомчої взаємодії, то консульства України за кордоном видають посвідчення про повернення.

“Ми не відмовляємо у наданні послуг і вчиненні консульських дій, а просто тимчасово не можемо надати таку консульську послугу”, - наголосив Куць.

Генконсул застеріг, що ситуація з кількістю звернень може значно відрізнятися від інших консульських округів України у Польщі. Зокрема, в цьому консульському окрузі зараз проживає значно менша кількість громадян України, ніж в інших регіонах Польщі (за приблизними оцінками понад 320 тис. українців), а ті, хто проживають, то вони, як правило, віддавна перебувають у Польщі.

Крім того, на території округу не має відділення українського державного підприємства “Документ”, яке від імені української держави видає закордонні паспорти, посвідчення особи та інші документи громадянам України, натомість такі відділення є у Варшаві, Кракові, Вроцлаві і Гданську. Куць нагадав, що Державне підприємство «Документ», представництва якого, зокрема розташовані на території Польщі, належить управлінню Державної міграційної служби України та не входить до системи органів дипломатичної служби і не відноситься до сфери управління або підпорядкування МЗС України або консульським установам у Польщі.

До консульського округу генконсульства України в Любліні входять Люблінське, Підкарпатське і Підляське воєводства сходу України, два перших з яких межують з Україною.

Читайте також: У консульствах України за кордоном зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку - МЗС

Як відомо, станом на сьогодні в Польщі може перебувати понад 3 млн громадян України.

Як повідомляв Укрінформ, з 23 квітня МЗС тимчасово припиняє прийом нових заяв на вчинення консульських дій від чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном (за винятком заяв про оформлення посвідчень особи на повернення в Україну). Усі заяви, подані до 23 квітня, буде розглянуто та опрацьовано консульськими установами в повному обсязі.

Фото: poland.mfa.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-