Комітет ВР затвердив текст законопроєкту про мобілізацію до другого читання

Комітет ВР затвердив текст законопроєкту про мобілізацію до другого читання

Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони затвердив текст законопроєкту про мобілізацію до другого читання.

Про це повідоміла членкиня комітету, народна депутатка від "Слуги народу" Мар'яна Безугла, передає Укрінформ із посиланням на Суспільне.

"Завтра цю редакцію виносять у залу Верховної Ради України", - написала Безугла у Facebook.

Зазначимо, що комітет тільки рекомендує, а чи ухвалювати окремі поправки або закон в цілому вирішує парламент шляхом голосування.

За словами депутатки Ірини Фріз, комітет ухвалив рішення рекомендувати прийняти його в цілому. "За" - 13, "утримались" - 5.

Вона також зазначила, що комітет більшістю голосів підтримав ініціативу Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського і зняв з розгляду норму про звільнення з військової служби через 36 місяців.

"До прикінцевих положень додано Кабміну: розробити і внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкт щодо вдосконалення механізмів ротації військовослужбовців в умовах дії воєнного стану, їх звільнення та медико-соціальної реабілітації", - написала Фріз у Facebook.

Читайте також: В Україні має бути підготовлений резерв для зриву контрнаступальних дій ворога - Президент

Окрім цього, за словами депутатки, були скасовані попередньо схвалені мотиваційні норми:

 • виключили норму про одноразову доплату у розмірі 70 тис. грн військовослужбовцям, які перебувають на "нулі";
 • щомісячна виплата винагороди за особливості проходження служби у розмірі 10 тис. грн;
 • фіксована плата за знищену техніку. Проте, за словами Фріз, встановили на рівні закону виплату від 4 до 300 розмірів прожиткового мінімуму за знищене (захоплене) озброєння.

"Щодо надання консульських послуг за кордоном. Протягом 60 днів з моменту вступу в дію Закону здійснюються за умови одночасного оновлення персональних даних в консульських установах. Згідно з нормою про обов’язок всіх громадян України оновити свої персональні дані в умовах воєнного стану", - написала вона.

Депутатка також описала "мотиваційний пакет", який міститься у законопроєкті:

 • можливість самостійно обрати підрозділ для військовозобов’язаних, які підпишуть контракт із МОУ;
 • додаткова відпустка та винагорода за знищення або захоплення озброєння чи техніки росіян розмір буде встановлено на рівні закону та урядових підзаконних актів;
 • час перебування у відпустках для догляду за дитиною зараховується до строку вислуги у військовому званні;
 • щорічна основна відпустка надається частинами протягом календарного року і основна безперервна частина становитиме не менше 15 календарних днів;
 • право на одноразову компенсацію 50% від першого внеску за іпотечним кредитом та додатково 100 тис. грн після першого року військової служби та ще 100 тис. грн після другого;
 • військовослужбовцям їхнім дружинам / чоловікам НЕ нараховуватимуться проценти за користування кредитом, штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед банками та іншими організаціями, виключення становитимуть кредити на автомобілі та нерухомість;
 • право протягом трьох місяців з дати укладення першого контракту, отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тисяч гривень;
 • врахування у вислугу років одного місяцю служби за три місяці за перебування безпосередньо в районах бойових дій під час дії воєнного стану;
 • у разі необхідності довготривалого лікування за кордоном буде можливість пройти військово-лікарську комісію дистанційно, а відповідна довідка ВЛК буде підставою для збереження грошового та матеріального забезпечення;
 • додаткова відпустка 90 календарних днів без поділу на частини, за бажанням, після звільнення з полону із збереженням грошового забезпечення;
 • розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі військовослужбовця встановлюється на рівні 15 мільйонів.

"З певними запобіжниками, але не порушуючи права громадян, в чіткій співпраці з громадськими об’єднаннями, встановлено норми до догляду за особами з інвалідністю І,II, III", - додала Фріз.

Читайте також: Тюремних строків за ухилення від мобілізації не буде - голова комітету ВР

Як повідомляв Укрінформ, 7 лютого Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (№10449).

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розпочав напрацювання до другого читання документа 27 лютого.

У суботу, 6 квітня, народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що законопроєкт про мобілізацію може бути винесений у залу парламенту 10 квітня.

Президент Володимир Зеленський заявив 6 квітня в інтервʼю загальнонаціональному телемарафону "Єдині новини", що закон про мобілізацію має бути проголосований у Верховній Раді найближчими днями.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-