Зеленський підписав закон про зниження призовного віку до 25 років

Зеленський підписав закон про зниження призовного віку до 25 років

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський 2 квітня підписав закон щодо зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років.

Про це йдеться у картці законопроєкту № 9281 на сайті Верховної Ради, передає Укрінформ.

У картці сказано, що закон надійшов до Верховної Ради за підписом президента. Таким чином, дія закону офіційно набула чинності.

У картці сказано, що закон надійшов до Верховної Ради за підписом президента.

Читайте також: Про необхідність мобілізації 500 тисяч резервістів наразі не йдеться - Сирський

Згідно з пояснювальною запискою, донині на строкову військову службу призивалися придатні для цього за станом здоров’я громадяни, яким до дня відправлення до військових частин виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову. При цьому на військовий облік військовозобов’язаних підлягають взяттю громадяни, які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.

На думку авторів документу, під час дії правового режиму воєнного стану в Україні немає необхідності в тривалому перебуванні громадян, до 27 річного віку, на військовому обліку призовників.

Читайте також: Безпековий комітет ВР завершив розгляд поправок до законопроєкту про мобілізацію

Очікується, що реалізація закону унормує питання щодо поповнення мобілізаційного людського резерву шляхом взяття на військовий облік військовозобов’язаних громадян, які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.

Як повідомлялось, 30 травня 2023 року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" (№9281), який підтримали 304 депутати, яким передбачається зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-