Із Нюрнберга до Львова вирушає «культурний конвой» - везе «швидкі» для фронту

Із Нюрнберга до Львова вирушає «культурний конвой» - везе «швидкі» для фронту

Ексклюзив
Укрінформ
Перший Культурний конвой «Пліч-Пліч» (Kulturkonvoi Hand-in-Hand), який доставить в Україну медичні автомобілі для фронту, вирушає 28 лютого з німецького Нюрнберга (земля Баварія) до Львова.

Везе автомобілі в Україну українсько-німецька громадська організація Bamberg:UA за підтримки німецьких артистів, повідомив у розмові з кореспондентом Укрінформу у ФРН заступник голови організації Денніс Дехнік.

За його словами, у конвої – шість машин швидкої допомоги, один евакуаційний автомобіль Unimog, госпітальний автобус на 11 ліжок (всі з обладнанням ШВЛ, а також там є повноцінна інтенсивна станція з іфнузоматами, ВАК-системою, дефібрилятором та іншим необхідним спорядженням).

Ці автомобілі, які допоможуть рятувати життя українських військових, були придбані у професійного постачальника рятувального обладнання та транспортних засобів у Німеччині, а автобус – у спеціалізованого дилера, який переробив його за стандартами Бундесверу.

Автівки вдалося придбати завдяки пожертвам артистів і гуртів, які, зокрема, провели у грудні минулого року благодійний концерт на підтримку організації Bamberg:UA.

«Ми раді, що можемо провести про чудову акцію, необхідність якої сумна, але реалізація якої є надзвичайно важливою та увінчалася успіхом завдяки допомозі багатьох друзів та колег. Україна потребує великої допомоги в різних формах у цій жорстокій загарбницькій війні з боку Росії», – зазначив Дехнік.

Фото: Sebastian Herrmann

Серед культурних партнерів Bamberg:UA у проєкті Конвою – рок-гурти, письменники, актори, журналісти і зірки телебачення, які долучилися до акції, зокрема Sportfreunde Stiller, Beatsteaks, Blackout Problems, Christina Sturmer, Die Toten Hosen, Donots, Feine Sahne Fischfilet, Granada, Jan Delay, Joey Cape, LaBrassBanda, Leoniden, Marco Pogo, Mia, Selig, Shitney Beers, Кристина Штюмер, Томас Дархінгер, Ґудрун і Міхаель Міттермаєр, Jan Delay, Йоко Вінтершайдт, Клаас Хойфер-Умлауф, Marco Pogo, Роберт Пальфрадер, Ронья фон Рьонне та інші.

Деякі з цих митців допомагають українцям не лише своїми пожертвами та підтримкою. Так, басист рок-гурту Sportfreunde Stiller Рюдігер Лінгоф прийняв навесні 2022 року родину українських біженців, які прибули до Мюнхена, і захотів зробити для України більше. «Я дивлюся на Росію з презирством. Ми маємо визнати, що Росія нападає на нас, що Росія веде загарбницьку війну проти європейської демократії», – заявив музикант, який є одним із найактивніших активістів Конвою.

Читайте також: ОАЕ передали Україні 50 швидких, які поїдуть у прифронтові регіони

Варто зазначити, що проєкт Kulturkonvoi виник у результаті тісної співпраці між рок-гуртом Sportfreunde Stiller та Bamberg:UA. У грудні 2022 року гурт Sportfreunde Stiller пожертвував організації Bamberg:UA на «швидку» вперше. Лінгоф разом із другом-журналістом Sueddeutsche Zeitung та музикантом Себастьяном Херрманном самі переганяли автомобіль «швидкої» із Бамберга в Україну. Завдяки першій машині швидкої допомоги від Sportfreunde Stiller було врятовано понад тисячу людей, розповів Лінгоф. Однак ту першу санітарну машину, на котру донатив гурт, вже розбомбила російська армія.

Восени 2023 року вони знову підтримали ГО Bamberg:UA та пригнали з ними в Україну ще одну «швидку». Враження від поїздок до Львова були настільки сильними, що в обох виникло бажання продовжувати цю співпрацю з організацією Bamberg:UA. Так народилася ідея «Культурного конвою», до якого рок-гурт Sportfreunde Stiller залучив своїх друзів і знайомих.

Слід зауважити, що за кермом деяких автомобілів, які поїдуть в Україну, також будуть німецькі артисти. Очікується, що Конвой прибуде до Львова і відвідає постійних партнерів Bamberg:UA – ГО «Народна самооборона Львівщини». Учасники акції залишаться у Львові на кілька днів.

«У Німеччині державні ЗМІ часто закликають людей робити пожертви відомим організаціям, таким як Червоний Хрест. Однак ми в Bamberg:UA дуже відрізняємося від таких організацій: ми працюємо на 100% добровільно. Кожен євро, пожертвуваний на Bamberg:UA, йде на допомогу Україні. У нас немає ні зарплат, ні адміністративних витрат. Ми використовуємо власні професійні знання та десятирічний досвід перевезення гуманітарної допомоги, щоб зробити максимальний внесок у перемогу над агресором. Процес ухвалення рішень у нас короткий, тому ми працюємо швидше та ефективніше. Це створило довіру до нас протягом багатьох років», – зазначила голова організації Таня Ерляйн.

Читайте також: Південна Корея передала Україні 10 автівок «швидкої»

Вона пояснила, чому для німецьких знаменитостей так важливо публічно підтримувати Україну в Німеччині. За словами Ерляйн, це люди, які мають багато шанувальників серед людей різних поколінь. «Ми сподіваємося, що їхня прихильність та співпраця з нашою організацією поверне війну в Україні у свідомість людей у Німеччині та мотивуватиме інших також робити пожертви. Тільки так ми, як організація, зможемо продовжувати надавати допомогу», – зазначила Ерляйн.

Неприбуткова асоціація Bamberg:UA, заснована в 2014 році українськими студентами Бамберзького університету, нині працює в Бамберзі та Нюрнберзі. З 2022 року представники організації привезли в Україну більше 130 машин, з них більше тридцяти – це автівки «швидкої».

Машина «швидкої» у гарному стані коштує приблизно від 10 тис. до 15 тис. євро, Unimog – близько 10 тис. євро, автобус, який переобладнали у госпіталь, – близько 25 тис. євро.

Перше фото: Bamberg:UA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-