В Україні можуть заборонити використовувати російські джерела в освітні та науці

В Україні можуть заборонити використовувати російські джерела в освітні та науці

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо заборони використання джерел інформації держави-агресора або держави-окупанта в освітніх програмах, у науковій та науково-технічній діяльності.

Про це в Телеграмі повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає Укрінформ.

За словами парламентарія, відповідний проєкт закону №7633 підтримали 282 депутати.

Документом пропонується внести зміни до Закону "Про освіту", закріпивши загальний принцип захисту освітньо-інформаційного простору України від впливу російської федерації.

Передбачається, що складові освітньої програми не можуть містити посилання на джерела інформації, створені на території, державною мовою, громадянами та юридичними особами держави-агресорки.

При цьому пропонується передбачити винятки для освітніх програм з навчанням мовою національної меншини; використання для ілюстрування, пояснення та критичного аналізу явищ, що відбуваються в державі-агресорці; освітніх програм, зміст яких охоплює вивчення держави-агресорки чи окупантки за умови критичного аналізу цих джерел.

Читайте також: Національну електронну науково-інноваційну систему URIS внесли до європейського каталогу DRIS

Аналогічні положення пропонується закріпити в Законі "Про наукову і науково-технічну діяльність", зазначивши в ньому також як виняток дисципліни, створені для вивчення мови корінного народу, національної меншини, та додавши положення про те, що Україна сприяє виданню та поширенню джерел інформації у сфері наукової та науково- технічної діяльності державною мовою.

Читайте також: Україна припинила співробітництво з рф у галузі атомної енергетики

Законопроєктом пропонується встановити перехідний період 5 років для перегляду і зміни відповідних освітніх програм.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-