Чоловіки, в яких народилася третя дитина, можуть демобілізуватися - Рада ухвалила закон

Чоловіки, в яких народилася третя дитина, можуть демобілізуватися - Рада ухвалила закон

Укрінформ
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №7678 - віднесення до підстав звільнення з військової служби наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.

За це рішення проголосували 331 народний депутат, передає Укрінформ.

Відтак, чоловіки, в яких з'явилася третя дитина, мають право на демобілізацію.

Як повідомив автор законопроєкту - депутат Олексій Гончаренко у Фейсбуцізакон передбачає, що батьки, у яких третя дитина народилася під час військової служби, мають право на демобілізацію. "Ті чоловіки, які мають трьох дітей – не підлягають мобілізації. Але якщо батько вступив до лав ЗСУ, а третя дитина народилася вже після цього – він не мав шансів на демобілізацію", - пояснив парламентарій.

Читайте також: Загальна мобілізація у рф вигідна Україні, вона буде ударом по режиму путіна — ГУР

У перші дні повномасштабного вторгнення багатодітні чоловіки були мобілізовані до лав ЗСУ. Вони мали право призиватись за власним бажанням, але на практиці це працювало не усюди.

"Тому я запропонував додати до закону ще одну причину для звільнення з військової служби під час воєнного стану – наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років. Тож, якщо дитина народилась вже під час служби, то військовий матиме право на демобілізацію", пояснив Гончаренко.

Читайте також: Примусова мобілізація на захоплених територіях – українцям дали поради

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів передбачив можливість подовження на два місяці чинних відстрочок для військовозобов’язаних від призову на військову службу, термін дії яких спливає у вересні - жовтні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-