Ув'язнені в ОРДО брати Хараберюші зазнають тортур за проукраїнську позицію – омбудсмен

Ув'язнені в ОРДО брати Хараберюші зазнають тортур за проукраїнську позицію – омбудсмен

Укрінформ
Незаконно ув'язнені на тимчасово окупованій території Донецької області брати Сергій і Дмитро Хараберюші зазнають жорстоких тортур за свою проукраїнську позицію.

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Брати Сергій та Дмитро Хараберюші, які незаконно утримуються органами окупаційної адміністрації РФ у Макіївській виправній колонії №32, зазнають жорстоких тортур за свою проукраїнську позицію», - написала омбудсмен.

Вона поінформувала, що братів Хараберюшів затримали 18 серпня 2017 року, коли вони йшли на роботу на Донецький металургійний завод. Обох силоміць заштовхали у мікроавтобус та відвезли до «міністерства держбезпеки ДНР», де їх били та катували електричним струмом, вимагаючи зізнань у тому, що вони є родичами українського контррозвідника Олександра Хараберюша, який загинув у Маріуполі 2017 року.

Читайте також: Стан здоровутримуваного в окупованій Макіївці 70-річного Атаманчука погіршуєтьсяДенісова

«Згодом Сергія та Дмитра перевели до в'язниці «МДБ ДНР» - «Ізоляція», де влаштовуються кулачні бої між затриманими. Сергія кинули у підвал, а Дмитра – до камери №8, де примушували знущатися з іншого заручника. Коли Дмитро не погодився, йому відбили нирки», - заявила Денісова.

Крім того, за її словами, одному братів Хараберюшів наказали газонокосаркою зрізати траву на полі з мінними розтяжками. Щоб не підірватися, чоловік мусив виривати траву руками.

За інформацією омбудсмена, 18 травня 2018 року братів Хараберюшів перевели з «Ізоляції» до СІЗО Донецька. Їх звинуватили у «шпигунстві» та засудили до 11 років позбавлення волі кожного.

"Всі вищеназвані дії стосовно братів Хараберюшів є порушеннями не лише українського законодавства, але і норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року", - заявила уповноважена.

Читайте також: Росія переслідує 130 українців з політичних та релігійних мотивів

Вона звернулася до керівництва Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні терміново здійснити візит до братів Хараберюшів, сприяти їх негайній госпіталізації та забезпеченню кваліфікованою медичною допомогою.

«Прошу координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись задля надання відповідної допомоги та порушення питання про його звільнення за станом здоров'я», - заявила Денісова.

Як повідомлялося, уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова закликала керівництво МКЧХ в Україні терміново встановити місце перебування незаконно утримуваного окупантами військовослужбовця Романа Онищука та сприяти його негайному звільненню.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-