В академії при МЗС відкрили виставку картин про Голодомор із приватної колекції

В академії при МЗС відкрили виставку картин про Голодомор із приватної колекції

Фото
Укрінформ
До Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, що цього року припадає на 27 листопада, в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відкрили виставку "Голодомор: Очима українських художників".

Як передає кореспондент Укрінформу, експозиція організована у співпраці Дипакадемії з Американсько-українською діловою радою.

Вона складається з картин приватної колекції директора Американсько-української ділової ради Моргана Вільямса.

Виставка картин «Голодомор: Очима українських художників» у Києві / Фото: Павло Багмут, Укрінформ

"Ми будемо працювати й надалі, щоб світ знав про цю трагедію і про перемогу українців у ній, тому що нас не вбили, нашу ідентичність не знищили. Насправді ціною страшної жертви, але ми перемогли в цій битві як нація", - наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, відкриваючи виставку.

"Сьогоднішній день - це не просто день історичної пам'яті, яка нас прив'язує до одного з найбільших Голодоморів у Європі... Мені приємно відчувати, що ця тема все глибше і глибше проникає у самоусвідомлення українців", - зазначив експрезидент України Віктор Ющенко.

На відкритті були присутні посли іноземних держав в Україні, зокрема Литви Вальдемарас Сарапінас та Франції Етьєн де Понсен.

Художниця Віра Кулеба, роботи якої представлені на виставці, зазначила, що зображала своїх родичів у картинах про Голодомор.

"Я коли сюди зайшла, то підійшла до своїх рідних діда і баби (зображених на картині - ред.). Я перехрестилася, мене сльози здавили, тому що я писала ці роботи як пам'ять про цих хліборобів, про цих людей... Вони померли", - сказала художниця.

Як повідомляв Укрінформ,17 листопада у центрі столиці США відкрилася виставка "Голодомор: очима українськими художниками", яка зібрала близько 70 художніх творів, що оповідають про страшну трагедію геноциду.

За даними президента Міжнародного конгресу криміналістів, академіка Національної академії правових наук України Валерія Шепітька, тільки у 1932-1933 роках комуністичний режим заморив голодом 10,5 млн українців.

День пам'яті жертв голодоморів - щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-