Зеленський підписав закон про кисневі станції для COVID-лікарень

Зеленський підписав закон про кисневі станції для COVID-лікарень

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо збільшення видатків на закупівлі, проектування та встановлення кисневих станцій" № 1858-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 4 листопада 2021 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Глави держави.

“Для стаціонарного лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою медзаклади мають бути забезпечені джерелами подачі кисню. Це можуть бути кисневі балони, портативні кисневі концентратори, кисневі резервуари для рідкого кисню, а також власні системи генерації кисню з повітря – кисневі станції. Встановлення кисневих станцій є надійним способом забезпечення кисневої незалежності медичних закладів”, - ідеться у повідомленні.

Закон, що його підписав Президент, передбачає забезпечення опорних лікарень кисневими станціями, що дасть змогу зменшити попит медзакладів на кисень у балонах і таким чином знизити логістичне навантаження.

Читайте також: У лікарнях Одеси оновлюють системи забезпечення киснем

Цим документом на 800 млн грн збільшено обсяг бюджетних призначень Міністерства охорони здоров’я. 650 млн грн передбачено на централізовану закупівлю кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я, 150 млн грн – на субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Читайте також: Одещина забезпечена медичним киснем для COVID-лікарень - МОЗ

Як повідомляв Укрінформ, у зв’язку зі зростаннями захворюваності медичні заклади в регіонах додатково отримають 140 тонн кисню.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-