Венеційська комісія закликає терміново створити Етичну раду при ВРП

Венеційська комісія закликає терміново створити Етичну раду при ВРП

Заява
Укрінформ
Голова Венеційської комісії Джанні Букіккіо наголосив на терміновій необхідності створити в Україні Етичну раду при Вищій раді правосуддя.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заяву Букіккіо, опубліковану на сайті комісії.

За словами Букіккіо, судова реформа була в центрі його нещодавнього плідного обміну думками з Президентом України Володимиром Зеленським. Реформа, як зазначається, має вирішальне значення для майбутнього країни і викликає дуже великі очікування в українському суспільстві.

Голова Венеційської комісії привітав ухвалення Закону "Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України". Він додав, що це центральна частина цієї реформи, що дозволить відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка повинна якнайшвидше розпочати заповнення численних вакантних посад суддів.

Читайте також: Голова Венеційської комісії попросив у Зеленського текст закону про олігархів

«Ще одна важлива частина цієї реформи є створення Етичної ради... Міжнародні партнери України вже висунули своїх кандидатів до Етичної ради. Наразі терміново необхідно, щоб Рада суддів України без подальших затримок провела свої призначення, потрібні для проведення реформи», - наголосив Букіккіо.

За його словами, всі зацікавлені органи повинні утримуватися від будь-яких заходів, дій, бездіяльності або процедур, що призводять до затримки створення Етичної ради, що може завдати непоправної шкоди реалізації незалежної та ефективної судової системи в Україні.

Букікко підкреслив, що відповідальність за проведення судової реформи лежить на всіх.

Читайте також: Реінтеграція і законодавство: Резніков зустрівся з представниками Венеційської комісії

«Я впевнений, що українські судді розуміють, що ця реформа необхідна не тільки для репутації та авторитету української судової системи, а й для України в цілому і для всіх українських громадян. Я закликаю їх взяти на себе відповідальність і підтримати реформу», - додав глава комісії.

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 13 вересня жоден із кандидатів до складу Етичної ради за квотою Ради суддів України не набрав необхідної кількості голосів.

Згідно з законом, до складу Етичної ради РСУ має делегувати трьох осіб з-поміж суддів або суддів у відставці, які в складі Етичної ради мають визначати, чи відповідає кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності, й надавати список кандидатів, котрі рекомендуються для призначення на посади членів ВРП.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-