Закриття каналів Медведчука: Верховний Суд просить роз’яснень СБУ

Закриття каналів Медведчука: Верховний Суд просить роз’яснень СБУ

Укрінформ
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжив розгляд справ щодо застосування санкцій до ТОВ «НОВИЙ ФОРМАТ ТВ» і ТОВ «ТВ ВИБІР».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Верховний суд.

14 вересня поточного року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжив розгляд справ № 9901/45/21 та № 9901/54/21 за позовами ТОВ «НОВИЙ ФОРМАТ ТВ» і ТОВ «ТВ ВИБІР» відповідно. У них оскаржений Указ Президента України від 2 лютого 2021 року № 43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)"», відповідно до якого застосовано санкції до позивачів.

Читайте також: Закриття каналів Медведчука: Верховний Суд витребував додаткові докази у СБУ та Нацради

"У процесі судових засідань колегія суддів постановила протокольні ухвали, якими доручила Службі безпеки України, яка є установою-розробником документів з грифом «Для службового користування», повторно вирішити питання про ознайомлення представників позивачів із цими документами та надати Суду письмову відповідь щодо цього питання (відповідно до п. 84 Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, затвердженої Постановою КМУ № 736 від 19 жовтня 2016 року)", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Законопроєкт про медіа можуть винести на розгляд Ради у вересні – Герасим’юк

Також суд повідомив, що на виконання ухвал, постановлених під час попередніх засідань у цих справах, позивач, Рада національної безпеки і оборони України, Служба безпеки України, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення надали додаткові пояснення щодо справи.

"Нацрада з питань телебачення і радіомовлення у своїх поясненнях зазначила, що телеканалами на момент застосування до них санкцій було припинено мовлення через відмову в продовженні ліцензій, термін дії яких збіг за 1,5 року до застосування санкцій. У зв’язку із цим Суд попросив СБУ, як ініціатора санкцій, надати додаткові роз’яснення, а саме: яким чином товариства були позбавлені права здійснювати ту діяльність, яку на той час уже не здійснювали, і через які дії, вчинені позивачем, до них застосовано санкції", - зазначили у ВС.

Також суд попросив позивачів роз’яснити, до яких наслідків призвела кожна санкція, застосована до товариств.

Читайте також: У справі про держзраду Медведчука і Козака завершили слідство

Під час судових засідань були заслухані пояснення представника позивачів. У судових засіданнях оголошена перерва.

Суд продовжить розгляд справи № 9901/45/21 за позовом ТОВ «НОВИЙ ФОРМАТ ТВ» 1 листопада, а справи № 9901/54/21 за позовом ТОВ «ТВ ВИБІР» – 8 листопада.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти телеканалів NewsOne, ZIK та «112 Україна», а також їхнього власника – народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції передбачають анулювання ліцензій цих проросійських телеканалів.

19 лютого РНБО застосувала санкції проти 19 юридичних осіб та восьми фізичних осіб. У тому списку є Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що санкції щодо подружжя - за статтею «фінансування тероризму».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-