Венедіктова у Гаазі розповіла про хід розслідування у справі МН17

Венедіктова у Гаазі розповіла про хід розслідування у справі МН17

Фото
Укрінформ
Україна прагне справедливості та правосуддя у справі збиття літака рейсу МН17 у небі над окупованою Донеччиною у липні 2014 року.

Про це біля судового комплексу “Схіпхол”, де проходять слухання у справі МН17, сказала під час перерви у засіданні, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Вчора ми спілкувалися в прокуратурі. Я керівник Спільної слідчої групи (JIT) від України. Ви знаєте, що тут йде процес, але розслідування не закінчилося. Ми працюємо плідно в Україні. Сьогодні зустріч з потерпілими. Для мене дуже важливо бачити і чути потерпілих, спілкуватися з ними. Показувати, що Україна продовжує працювати, що ми тримаємо це у фокусі і так само прагнемо справедливості, так само прагнемо правосуддя”, - наголосила Венедіктова.

Також вона відвідала національний меморіальний комплекс пам'яті жертв трагедії МН17, де вшанувала їх хвилиною мовчання та символічно поклала соняшники, адже саме у поле цих квітів сім років тому впав пасажирський літак рейсу МН17.

Читайте також: Венедіктова зустрілася у Нідерландах з родичами загиблих рейсу МН17

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 9 вересня, Венедіктова під час робочого візиту до Нідерландів зустрілася у судовому комплексі “Схіпхол” з родичами загиблих рейсу МН17.

Венедіктова висловила співчуття родичам та наголосила, що справа МН17 є для України однією з ключових в діяльності органів прокуратури.

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група (JIT) дійшла висновку, що літак був збитий з зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Нині спільна слідча група шукає фото, відео та документи у Курську, звідки було відправлено “Бук”.

Читайте також: Венедіктова зустрілась з генпрокурором Нідерландів і завтра відвідає суд у справі MH17

19 червня 2019 року JITназвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК «Бук». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Фото Ірини Драбок

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-