У Музеї Голодомору відкрили оновлену Залу пам’яті

У Музеї Голодомору відкрили оновлену Залу пам’яті

Фото
Укрінформ
Національний музей Голодомору-геноциду відкрив 7 вересня оновлену експозицію Зали пам’яті, модернізовану в межах реконструкції першої черги музею.

Участь в урочистому відкритті взяли глава Православної церкви України митрополит Епіфаній і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми радіємо, що маємо можливість взяти участь у відкритті оновленої Зали пам’яті першої черги Музею Голодомору-геноциду. Це важливо для того, щоб увічнити пам’ять тих, хто загинули під час страшного голоду 1932-33 років в Україні. Ми їх повинні пам’ятати для того, щоби будувати справжнє майбутнє, щоб знати свою справжню, об’єктивну історію… Якщо ми будемо пам’ятати, то ми в майбутньому ніколи не допустимо подібних речей. Особливо це є актуальне, коли ми святкуємо 30-ту річницю відновлення нашої державної незалежності. Ми повинні цінувати великий дар свободи і незалежності, яким ми з вами володіємо. Ми маємо свою незалежну Українську державу, ми спільно будуємо наш дім, Україну – ту державу, про яку мріяли ті, які протягом попередніх століть віддали за це своє життя. Ми повинні пам’ятати, молитися, згадувати і ніколи не допустити таких трагедій», - сказав митрополит Епіфаній.

Читайте також: Британка знайшла на горищі листування про Голодомор

Як зазначив, зокрема, Ткаченко, ця зала оновлена завдяки державно-приватному партнерству.

«І важливо, що ця експозиція – гіперактивна. Вона дозволяє в сучасний спосіб передати естафету пам’яті, яка надзвичайно важлива для того, щоб розуміти витоки своєї історії, ті страждання, через які пройшов український народ на шляху до незалежності», - наголосив міністр.

У Музеї Голодомору відкрили оновлену Залу пам’яті / Фото: Євгеній Котенко, Укрінформ

Як розповіла генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк, музей підготував 10 історій меморіальних предметів, пов’язаних з Голодомором, зробив сучасне відео в техніці 3D-маппінгу, додав історичну інформацію на інтерактивні екрани.

Вперше представлено експонати з фондів музею, що були зібрані в експедиціях та передані відвідувачами, - ці предмети розказують особисті історії людей, які пережили та не пережили Голодомор-геноцид. Вперше експонуються нововиявлені документи - унікальні листи інженера Джері Бермана, який у 1930-х працював у Станиці Луганській та залишив спогади про Голодомор.

Також в оновленій Залі пам’яті на сучасних інтерактивних тачекранах представлено результати десятирічних досліджень істориків: про місця масових поховань жертв Голодомору, про повстання та «чорні дошки».

В реекспозиції також представлена анімація з використанням технології 3D маппінгу. Відео розповідає історію родини Оксанки, однієї з мільйонів українських родин, винищених геноцидом. Дівчинка вела щоденник, описуючи жахливі події, які випали на долю її родини у 1932 і 1933 роках.

Відтепер кожен охочий зможе відвідати екскурсію чи прослухати аудіогід 34-ма мовами, скористатися тактильними макетами, переглянути документальну кінострічку.

Читайте також: Ткаченко оглянув будівництво музею Голодомору-геноциду

Після презентації нової Зали пам’яті, о 12:00 у Будинку профспілок України розпочнеться Міжнародний форум «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо», в якому візьмуть участь представники Верховної Ради та уряду України, міжнародних, громадських організацій, наукової спільноти, лідери суспільної думки України. Програма форуму присвячена пам’яті жертв Голодомору-геноциду українців 1932–1933 рр. і приурочена до 100-х роковин масового штучного голоду 1921–1923 рр. та 75-х роковин масового штучного голоду 1946–1947 рр.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-