Україна придбала легендарний британський криголам

Україна придбала легендарний британський криголам

Укрінформ
Національний антарктичний науковий центр та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії (куди входить Британська антарктична служба) підписали акт про купівлю Україною криголаму «Джеймс Кларк Росс».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАНЦ у Фейсбуці.

«Для України придбання «Джеймс Кларк Росс» відкриває цілий світ нових можливостей. Останні 20 років в України не було власного криголама для антарктичних досліджень, що значно обмежувало нашу роботу. Також із цим судном Україна має амбіції проводити масштабні дослідження Південного океану і, за можливості, з часом розпочати дослідження в Арктиці. А ще для нас цей криголам має цінність як символ, адже саме він привіз першу українську антарктичну експедицію на колишню британську станцію «Фарадей» – зараз нашу «Академік Вернадський» – 1996 року», – сказав директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Читайте також: На станції «Академік Вернадський» мороз, сніг і завірюхи

Зазначається, що після переоформлення всіх потрібних документів судно вже під українським прапором зможе вирушити з Данії (де зараз базується) до України. Планується, що криголам прийде до Одеси на початку осені цього року.

Як повідомляється, протягом останніх 30 років криголам «Джеймс Кларк Росс» виконував роль світової дослідницької платформи для біологічних, океанографічних та геофізичних досліджень.

"Ставши новим придбанням для України, криголам відкриває ціле вікно нових можливостей для НАНЦ, зокрема в океанографічних дослідженнях та вивченні зміни клімату у полярних регіонах. Важливо, що придбання судна відбулося напередодні Конференції зі зміни клімату ООН (COP26), яка запланована на листопад цього року. Під час заходу представники кожної країни-підписанта Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату обговорять спільні дії", - зазначають в НАНЦ.

Читайте також: Україна купить криголам для досліджень Антарктики: комітет ВР погодив виділення коштів

У Центрі нагадали, що це вже вдруге Великобританія передає свої дослідницькі активи українським колегам. Чверть століття тому – 6 лютого 1996 року – британська база «Фарадей» стала українською станцією «Академік Вернадський», й нині там працює вже 26-та Українська антарктична експедиція.

Як повідомлялося, Національний антарктичний науковий центр МОН оголосив конкурс з відбору команди у 27-му Українську антарктичну експедицію на 2022-2023 роки.

Фото: Євген Прокопчук, 25-та УАЕ, uac.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-