Оголосили відбір до 27-ї Української антарктичної експедиції

Оголосили відбір до 27-ї Української антарктичної експедиції

Інфографіка
Укрінформ
Національний антарктичний науковий центр МОН оголосив конкурс з відбору команди у 27-му Українську антарктичну експедицію на 2022-2023 роки.

Як передає Укрінформ з посиланням на Міністерство освіти та науки, відповідне оголошення розміщено на сайті НАНЦ.

“Цьогоріч чекаємо більше заявок на конкурс від кандидатів та кадидаток, адже, по-перше, восени минулого року уряд суттєво збільшив зарплату для наших полярників, в середньому до 54 тис. грн на місяць, і тепер в Антарктиду можна їхати не тільки за неймовірними враженнями, а по-друге, саме 27-ма експедиція вперше за останні 20 років вирушить на станцію на власному науково-дослідному криголамі. Нагадаю, що 7 липня уряд виділив кошти на його купівлю, а 14 липня це рішення погодив бюджетний комітет ВРУ, й ми уже запустили всі необхідні процедури для придбання судна”, - зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Для зимівлі на станції традиційно шукають науковців за напрямами: науки про життя, науки про Землю та фізичні науки, а також команду життєзабезпечення - кухар, лікар, дизеліст-електрик, системний механік, сисадмін.

Вимоги до кандидатів - як загальні, так і специфічні за посадою. У майбутніх полярників має бути добре здоров'я, від них також вимагається комунікабельність, неконфліктність, знання іноземної мови, вміння працювати з комп'ютером тощо.

Водночас немає жодних обмежень за гендерною чи іншими ознаками.

Читайте також: Тисячі пінгвінів зібралися біля української полярної станції

Конкурс у 27-му УАЕ триватиме в кілька етапів. Після завершення прийому анкет конкурсна комісія здійснить попередній відбір кандидатів (за формальними ознаками). Відтак упродовж місяця претенденти повинні будуть подати необхідний пакет документів. На третьому етапі відбувається фахова співбесіда та психологічне тестування. За їхніми підсумками комісія ухвалює рішення про рекомендацію або відхилення кандидатур. Також формується кадровий резерв. Після цього на кандидатів чекає медичний огляд і в разі його успішного проходження – командні збори, тренінги та навчання.

Прийом анкет триватиме до 3 вересня.

Читайте також: Біля української станції в Антарктиді помітили «летючі» айсберги

Як повідомлялося, для 26-ї антарктичної експедиції на станцію "Академік Вернадський" було відібрано 12 учасників (11 чоловіків та одна жінка): семеро науковців, а також лікар, кухар, дизеліст, системний механік та сисадмін.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-