
На українській антарктичній станції відбулася перезмінка експедицій
На українській антарктичній станції “Академік Вернадський” відбулася перезмінка 26-ї та 27-ї експедицій.
12 квітня 2022
На українській антарктичній станції “Академік Вернадський” відбулася перезмінка 26-ї та 27-ї експедицій.
08 квітня 2022
У Маріупольському морському порту російський агресор обстріляв криголам «Капітан Белоусов», на якому знаходився цивільний екіпаж. Є загиблий та поранені.
31 березня 2022
Науково-дослідний криголам «Ноосфера» вже дістався Антарктики й стоїть поблизу о. Галіндез, де розташована українська станція «Академік Вернадський».
02 березня 2022
Польща попросила українське нове судно «Ноосфера» обслуговувати їх антарктичну станцію, замість російського судна.
17 лютого 2022
Український криголам "Ноосфера", який придбали у Великої Британії, входить до ТОП-20 найкращих науково-дослідних суден.
Криголам «Ноосфера», який придбали у Великої Британії, може прослужити Україні 20-30 років.
Експлуатація криголама "Ноосфера" коштує близько 20-25 тисяч доларів на добу.
Криголам “Ноосфера” – це фактично “плавучий інститут”
28 січня 2022
Криголам «Ноосфера» у п'ятницю вирушив у перший рейс з Одеси до антарктичну станцію «Академік Вернадський». На борту, крім екіпажу, шість українських дослідників Антарктики, а ще 28 вітчизняних науковців приєднаються до них у чилійському порту Пунта-Аренасу.
18 грудня 2021
Плани щодо спільного дослідження Антарктики Україною і Південно-Африканською Республікою з використанням можливостей нового українського криголама «Ноосфера» мають бути конкретизовані наступного року.
05 грудня 2021
Український криголам «Ноосфера» вирушив на судноремонтний завод Чорноморська, де пройде технічне обслуговування перед експедицією до Антарктиди.
02 грудня 2021
Національний антарктичний науковий центр відправляє криголам «Ноосфера», який стоїть в Одеському морському порту, на технічне обслуговування перед виходом у перший рейс на антарктичну станцію «Академік Вернадський».
29 жовтня 2021
Англійський криголам James Clark Ross, придбаний Україною і переданий дослідникам Антарктики під іменем «Ноосфера», вирушить у чергову наукову експедицію до шостого континенту після технічного обслуговування і можливого ремонту.
Придбаний за кошти держави британський науково-дослідний криголам James Clark Ross отримав назву «Ноосфера». Він забезпечуватиме логістику для української антарктичної станції «Академік Вернадський».
06 жовтня 2021
Південно-Африканська Республіка зацікавлена у проведенні спільних досліджень науковцями України в Антарктиці, зокрема з використанням можливостей нового українського науково-дослідного криголама.
05 жовтня 2021
До морського порту Одеси прибув придбаний Україною у Великої Британії криголам «Джеймс Кларк Росс».
07 вересня 2021
30 серпня 2021
Над українським наукового-дослідницьким судном, колишнім британським криголамом "James Clark Ross" піднято український прапор.
19 серпня 2021
Національний антарктичний науковий центр та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії (куди входить Британська антарктична служба) підписали акт про купівлю Україною криголаму «Джеймс Кларк Росс».
05 серпня 2021
Науково-дослідний криголам "James Clark Ross" має прибути із порту Фредеріксхавен (Королівство Данія) в порт Одеси вже цієї осені, після чого вирушить в експедицію до Антарктиди.
14 липня 2021
Бюджетний комітет Верховної Ради погодив виділення коштів для придбання криголаму для досліджень Антарктики та океану.